Brawo, Haniu!

Półfinał wyborów Miss Polonia 2017 odbył się 6 lipca w Warszawie. Z 200 zakwalifikowanych do finału wybrano 20 dziewcząt – wśród nich znalazła się Hania Gumowska, I wicemiss Ziemi Otwockiej. O koronę najpiękniejszej powalczy w listopadzie.

PRZEMEK SKOCZEK

Hania Gumowska była faworytką podczas kwietniowego konkursu Miss Ziemi Otwockiej. Zdobyła aż trzy tytuły z sześciu tytułów: Miss Fitness, Miss Pięknego Uśmiechu oraz I wicemiss, jednak nie ten najważniejszy, który przyznano 22-letniej Małgorzacie Żmudzin z Sobieni Szlacheckich. Nie wiemy, na ile jest to regulaminowe, ale o decyzji jurorów zadecydował prawdopodobnie fakt, że Hania jest warszawianką, a nie mieszkanką powiatu otwockiego.

Mimo wszystko teraz reprezentowała nas kapitalnie. Nie była zresztą sama. W półfinale wystąpiły także: Miss Ziemi Otwockiej 2017 Małgorzata Żmudzin, II wicemiss Kinga Paduch z Glinianki, Aleksandra Michalec z Mistowa i otwocczanka Magdalena Dynek, które otrzymały od przedstawicieli biura Miss Polonia tzw. dzikie karty, oraz Karolina Przybysz z Karczewa, Wicemiss Ziemi Otwockiej 2016.

– Emocji było bardzo dużo, a konkurencja była ogromna, więc naprawdę nie spodziewałam się tego, że trafię do finałowej dwudziestki. Jestem bardzo szczęśliwa – opowiada Hania Gumowska. – Podczas półfinału prezentowałyśmy się najpierw indywidualnie na scenie, potem były wywiady, niektóre z nas musiały odpowiadać po angielsku. To była kwestia losowa i oczywiście padło też na mnie, choć w ogóle nie byłam na to przygotowana. Na szczęście wybrnęłam – dodaje ze śmiechem nasza finalistka.

Teraz trwa promocja finału. Przed dziewczętami sesje fotograficzne, wywiady, uczestnictwo w programach telewizyjnych, m.in. „Pytaniu na śniadanie”. Zgrupowanie ruszy jesienią, a finał będzie się w listopadzie. Trzymamy kciuki!

– Dziękuję wszystkim sześciu dziewczętom za godne reprezentowanie powiatu otwockiego podczas półfinału Miss Polonia 2017. Jestem dumny, że laureatka konkursu Miss Ziemi Otwockiej wystąpi podczas ogólnopolskiego finału Miss Polonia. To pierwszy taki przypadek w historii konkursu Miss Ziemi Otwockiej – zaznacza Łukasz Płaczek, dyrektor konkursu. – Gratuluję Hani, mam nadzieję, że to dopiero początek jej sukcesów i w listopadowym finale powalczy o najwyższe cele.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.