Zginęli w drodze na wakacje

Trzyosobowa rodzina zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło na obwodnicy Chojnic (woj. pomorskie). Cudem ocalał tylko 11-letni Kuba. To bliska rodzina kpt. Zygmunta Migdalskiego, bohatera AK, którego imieniem zostało nazwane rondo w Otwocku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Tę podróż zaplanowali już dawno. 11-letni Kuba nie mógł doczekać się wyjazdu nad morze. W poniedziałek, 10 lipca rano chłopiec z tatą i dziadkami wsiedli do toyoty i wyruszyli ze Śródborowa w daleką drogę. 71-letni Andrzej Barburski, jego żona Jadwiga, ich 38-letni syn Grzegorz oraz ich 11-letni wnuczek jechali na rodzinne wakacje na camping w Chłopach. Nigdy tam jednak nie dotarli…

Po południu jechali drogą krajową nr 22 w kierunku Człuchowa. Około godz. 14.30 na obwodnicy Chojnic toyota, którą podróżowała rodzina Barburskich, zderzyła się czołowo z ciężarówką. Siła zderzenia była ogromna. Na miejscu zginęli dziadkowie oraz tata 11-letniego Kuby. Chłopiec cudem przeżył. – Został przetransportowany medycznym śmigłow-cem do szpitala w Bydgoszczy.

Na szczęście okazało się, że stan Kuby nie był ciężki i powoli wraca już do zdrowia. Ma złamany obojczyk i dwa żebra – mówi Barbara Górecka, siostra Andrzeja Barburskiego, który zginął w wypadku. – Cały czas przy Kubie jest jego mama, żona Grzegorza. To dla nas straszna tragedia. Tylko Kuba przeżył ten tragiczny w skutkach wypadek. Był wtedy przytomny i pamięta całe zdarzenia… Jest w szoku i to zostanie w nim na całe życie. Otoczyliśmy go troskliwą opieką i pomożemy mu przetrwać te trudne chwile, które są trudne również dla nas, całej rodziny – dodaje zdruzgotana Barbara Górecka.

– Nie wiemy, co stało się na drodze. Prawdopodobnie Andrzej zasłabł za kierownicą albo miał zawał serca – dodaje siostra Andrzeja.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna kierujący osobową toyotą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z ciężarowym manem – mówi sierż. Justyna Przytarska z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

We wtorek, 18 lipca w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie odbył się pogrzeb Andrzeja Barburskiego, jego żony Jadwigi i ich syna Grzegorza. Barburscy (ze strony pana Andrzeja) to bliska rodzina kpt. Zygmunta Migdalskiego, bohatera AK o pseudonimie „ZZ”, którego imieniem zostało nazwane rondo u zbiegu ul. Warszawskiej i ul. Kościelnej w Otwocku.

 

  • Ursynów says:

    ciężki szok .

One thought on “Zginęli w drodze na wakacje”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl