Jest kolejne zezwolenie na budowę

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zezwolenie na budowę odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy o długości ok. 1,5 km. Należy on do fragmentów B i C tej trasy i prowadzi od końca mostu przez Wisłę do węzła Wał Miedzeszyński (wraz z węzłem).

Odcinek, na budowę którego wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie, to fragment zaczynający się wraz z końcem mostu przez Wisłę w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy po stronie Wawra i kończący się za węzłem Wał Miedzeszyński. Droga, której budowa jest już możliwa, liczy ok. 1,5 km długości i znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S2. Łączy się ona z odcinkiem, na którego wcześniej już wydano pozwolenie. Była to trasa o długości 6,5 km, na której znajduje się przede wszystkim most przez Wisłę.

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi S2, o długości ok. 18,5 km, została już oficjalnie rozpoczęta przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Prace rozpoczęły się w marcu br. na odcinku A i trwają do dzisiaj. Roboty prowadzone są również w związku z budową mostu. Jednak znaczna część trasy nadal czeka na decyzję wojewody.

Według planów droga ma zostać udostępniona kierowcom w 2020 roku. Każdy z trzech odcinków, na które ją podzielono, ma już swojego wykonawcę, a umowy na projekt i budowę podpisano już w 2015 roku. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa i Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

2 komentarze do “Jest kolejne zezwolenie na budowę

 • 25 lipca 2017 o 12:48
  Permalink

  no to lada dzień wielkie rąbanie w Falenicy i okolicach się zacznie, ostatnie chwile, żeby nacieszyć się widokiem drzew w Falenicy przy stacji benzynowej… ciekawe, czy przy okacji koleje wyrąbią drzewa wzdłuż torów, jak to zrobiły w Otwocku… krajobraz niebawem się zmieni nie do poznania… ma to pewne wady, ma tez pewne zalety, nie trzeba będzie jechać do Poznania przez Grójec i Słomczyn, tylko będzie można śmignąć raz-dwa, na lotnisko pojechać trasą szybkiego ruchu, nie przez Trasę Łazienkowską, drzew jednak szkoda… ciekawe, czy obrońcy Puszczy Białowieskiej pojawią się na obrzeżach Warszawy 🙂

  Odpowiedz
 • 5 października 2017 o 01:13
  Permalink

  Obwodnica autostrady łączącej Europę Wschodnią z Europą Zachodnią powinny iść daleko poza Warszawą a nie przez miasto praktycznie

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.