Nowe parkingi i jeden kierunek

W Otwocku miejsc postojowych jest jak na lekarstwo, dlatego powstanie nowych cieszy nie tylko kierowców. Po przebudowie chodników i parkingów przy ul. Lennona przybędzie ich aż 29. Zostanie też wprowadzony jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Karczewskiej do ul. Wyspiańskiego.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ul. Lennona łącząca ul. Andriollego i ul. Karczewską jest krótka, ale ruchliwa. Prowadzi na nią wyjazd z osiedla przy ul. Wyspiańskiego. Mieszczą się przy niej bloki, Oświata Miejska, firma Remondis, a także Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej. Problem z parkowaniem jest tam od dawna. Kierowcy radzą sobie jak mogą, często zostawiając auta na jednym pasie jezdni, co utrudnia przejazd. Po przebudowie chodników, parkingów i powstaniu nowych miejsc postojowych ta sytuacja wreszcie się poprawi.

Prace na ul. Lennona trwają. Po ich zakończeniu powstanie w sumie 29 miejsc parkingowych. Będą one wykonane z kostki betonowej, tak samo jak nowe chodniki. Istotną zmianą będzie zmiana organizacji ruchu na ul. Lennona. – Na odcinku od ul. Karczewskiej do ul. Wyspiańskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – informuje Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. Oznacza to, że jadąc ul. Karczewską, nie skręcimy już w ul. Lennona. W związku z tym cały pas jezdni po lewej stronie na odcinku jednokierunkowym będzie przewidziany do parkowania. – Chcieliśmy w ten sposób stworzyć więcej miejsc postojowych, uspokoić trochę ruch. Po tej stronie, gdzie są bloki, zostaną także zrobione dojścia z chodnika do budynków – dodaje naczelnik.

Koszt całej inwestycji, na którą pieniądze z budżetu przeznaczyła rada miasta, to 230 tys. zł. Prace budowlane potrwają najdłużej do początku sierpnia. Gdy chodniki i parkingi będą gotowe, na ul. Lennona zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.