Plaża miejska po kontroli

Warunki na plaży miejskiej są dobre, ale mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby tylko było więcej czasu na zorganizowanie atrakcji i przygotowanie tego miejsca do sezonu. Nowy gospodarz miał na to zaledwie kilkanaście dni. Ale od przyszłego roku to ma się zmienić

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Sezon na plażowanie w pełni. Na otwockiej plaży miejskich nie brakuje chętnych do zażywania słonecznych i wodnych kąpieli. Gospodarz tego miejsca, który został wybrany w drodze konkursu przez miasto, wprowadził kilka pozytywnych zmian, choć miał na to niewiele czasu. Plaża miejska działa oficjalnie od czerwca.

– Staramy się o jakość, żeby odbiór społeczeństwa był pozytywny. Gdybyśmy mieli za rok się tego podjąć, to prosilibyśmy, żeby taki konkurs został zorganizowany dużo wcześniej – mówiła Agnieszka Zagórska podczas wyjazdowej komisji kultury, sportu i turystyki, obradującej na miejskiej plaży.

Na przygotowanie tego miejsca do sezonu gospodarze mieli zaledwie dwa tygodnie. Ale udało się i opinie są pozytywne. – Rozmawiałem z młodymi mieszkańcami
i najbardziej zachwalali to, że w porównaniu z poprzednimi latami gastronomia jest na wysokim poziomie. Brakuje im jednak jakichś zawodów, zajęć sportowych, żeby więcej działo się w weekendy – poinformował radny Krzysztof Kłósek.

Jak mówili gospodarze plaży miejskiej,wszystko rozbija się o czas. Wiele osób, które chcieli tu ściągnąć, aby zorganizować jakieś zajęcia sportowe czy rozgrywki, ma już pozajmowane grafiki. Gdyby konkurs na plażę miejską był ogłoszony wcześniej (w tym roku był to maj),można by wszystko lepiej przygotować.

Na razie ze sportów drużynowych stawiają na siatkówkę. – Byłoby to bardziej profesjonalnie zorganizowane, gdyby można było zacząć robić to wcześniej. Mieliśmy też problem z meblami. I tak cud, że udało się to załatwić, bo to już środek sezonu i magazyny są puste – opowiadała Agnieszka Zagórska.

Mimo pewnych trudności na plaży miejskiej udało się zorganizować zajęcia dla mam z dziećmi, prowadzone przez instruktorkę. Będą one odbywać się dwa razy w tygodniu.
Natomiast w niedzielę po południu będą mogły przyjść na zajęcia pozostałe osoby, które chcą poćwiczyć. Padło też pytanie o czystość toalet. Radni zwrócili uwagę, że
w poprzednich latach były w tej sprawie zastrzeżenia.

-Mamy podpisaną zupełnie inną umowę niż ta, która była. Serwis jest dwa razy w tygodniu – tuż przed samym weekendem, kiedy jest największe natężenie ruchu, i zaraz po weekendzie – przyznała Agnieszka Zagórska.

Jakich zmian możemy się jeszcze spodziewać? Gospodarze plaży miejskiej chcą poprawić i ułatwić dojście do tego miejsca. W tym celu zostaną wykonane zejścia z ul. Turystycznej i zjazdy dla wózków i rowerów. Jeśli chodzi o świeży piasek, to jego część została już rozdysponowana na plac (cała wywrotka piachu), ale będzie on jeszcze przywieziony, tak aby pokryć całe zejście do rzeki Świder. Dla najmłodszych plażowiczów przygotowany jest plac zabaw. Była na nim również trampolina, ale niestety służyła ona tylko przez kilka dni. Została zdewastowana przez młodzież. Mimo to gospodarze plaży miejskiej chcą zaryzykować i postawić drugą trampolinę, bo dzieci bardzo lubią takie atrakcje. Jeśli chodzi o koncerty, to na sierpień planowane są szanty. Być może gospodarzom uda się też zorganizować potańcówkę w klimacie lat 70.

Po rozmowach na plaży miejskiej radni z komisji kultury, sportu i turystyki na wniosek jej przewodniczącego Jarosława Łakomskiego przegłosowali wniosek do prezydenta
o przygotowanie regulaminu konkursów w Otwocku. Ma on precyzować zasady czasu wywieszania ogłoszeń konkursowych, miejsca publikacji czasu na składanie wyjaśnień do oferty oraz procedurę postępowania w przypadku sprzeciwu któregokolwiek podmiotu w zakresie prawidłowości przeprowadzenia konkursu.

Ma to ułatwić w przyszłości podmiotom, które wygrają konkurs na prowadzenie plaży miejskiej, zorganizowanie i przygotowanie tego miejsca przed sezonem.

2 komentarze do “Plaża miejska po kontroli

  • 26 lipca 2017 o 21:17
    Permalink

    A kiedy będzie kąpielisko w tym miejscu?

    Z jakichś przyczyn plaża nie posiada kąpieliska. Może warto byłoby się o to postarać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.