Kierowca nie widział rowerzystki

Śledczy wiedzą już, jak doszło do śmiertelnego wypadku, w którym pod kołami ciężarówki zginęła 71-letnia Bożena S. „Linia” zdradza szczegóły tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

AGNIESZKA JASKULSKA

O tragicznym wypadku „Linia” pisała na początku kwietnia. W piątek, 31 marca przed południem Bożena S. wracała rowerem z zakupów.

– Kobieta jechała ul. Kołłątaja w kierunku Józefowa – mówi prokurator Maciej Mrozek, który wyjaśniał okoliczności tragedii. W tym samym czasie 23-letni Szymon L. wyjeżdżał ciężarówką ze stacji benzynowej. – Zatrzymał pojazd na wyjeździe ze stacji w taki sposób, że zablokował przejście pieszym – tłumaczy prokurator Mrozek. Wtedy 71-latka zeszła z roweru. Bożena S. nie czekała, aż ciężarówka odjedzie. – Zamiast tego postanowiła ją ominąć przechodząc po jezdni – wyjaśnia prokurator. – Kobieta omijała ciężarówkę w taki sposób, że była blisko niej. Dlatego kierowca siedzący w kabinie na pewnej wysokości nie widział rowerzystki. 23-latek, mając możliwość włączenia się do ruchu, ruszył – mówi prokurator. Szymon L. przejechał Bożenę S. i jej rower, nawet tego nie zauważając, po czym pojechał dalej. Dopiero kiedy przechodnie wszczęli alarm, zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca wypadku, przy przystanku autobusowym. Na skutek doznanych obrażeń rowerzystka poniosła śmierć na miejscu.

– Dzięki nagraniu z kamer udało się odtworzyć całe zdarzenie, które trwało kilkanaście sekund – tłumaczy prokurator Mrozek. – Do tego wypadku nie musiało dojść. Zarówno kobieta, jak i kierowca nie powinni byli znaleźć się w tym miejscu. 23-letni mężczyzna wyjechał ze stacji w nieprawidłowy sposób. Wbrew przepisom skręcił w lewo, w kierunku Józefowa, mimo że miał nakaz skrętu w prawo – zaznacza Maciej Mrozek. Kierowca był trzeźwy.
Prokurator zatrzymał Szymonowi L. prawo jazdy kat. C. Mężczyzna jednak złożył zażalenie i sąd uchylił postanowienie prokuratora. Kierowca ciężarówki odzyskał więc prawo jazdy. Sprawa prawdopodobnie znajdzie finał w sądzie. Szymonowi L. grozi do ośmiu lat więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

2 komentarze do “Kierowca nie widział rowerzystki

 • 27 lipca 2017 o 10:58
  Permalink

  tu się wyświetla powyżej taki znaczek — * Lubię to —
  mam wrażenie, że w przypadktu tego typu artykułów jest wyjątkowo idiotyczny i nie na miejscu…

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2017 o 23:39
  Permalink

  Zreszta, cala ta „regulacja” ruchu w Otwocku jest, od wielu lat, po prostu ka-ta-stro-fal-na ! 🙁

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.