Czwórka chętnych na radnego

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn wystartuje w wyścigu o mandat radnego w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Otwocka w okręgu nr 9. Zwycięzcę poznamy 28 sierpnia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– Mateusz Głasek z KWW STOWARZYSZENIE INICJATYWA MIESZKAŃCÓW SIM – Monika Orłowska z KWW PRAWE MIASTO – Piotr Pieniak z KWW PRAWO I SAMORZĄDNOŚĆ OTWOCK KRESY – Barbara Stocka z KWW BARBARY STOCKIEJ

Mateusz Głasek, Monika Orłowska, Piotr Pieniak i Barbara Stocka – to wśród nich jest nowy radny, który obejmie mandat tuż przed końcem tej kadencji rady miasta. Kandydaci na radnych zostali zgłoszeni do Miejskiej Komisji Wyborczej. Zarejestrowane wcześniej komitety wyborcze (jest ich pięć) miały na to czas do wtorku, 18 lipca, do północy. Tylko KWW OTWOCK nie zgłosił swojego kandydata.

Chętni na radnego to w większości osoby bardzo młode, bez doświadczenia w samorządzie. Barbara Stocka, Mateusz Głasek i Piotr Pieniak próbowali już swoich sił w wyborach do lokalnych władz w 2014 roku, ale bez powodzenia. Barbara Stocka ubiegała się o mandat radnej powiatowej. Z kolei Piotr Pieniak startował w wyborach do rady miasta w okręgu nr 1, a Mateusz Głasek o mandat radnego rywalizował właśnie w okręgu nr 9. Wtedy jednak w tym okręgu chętnych było aż 11 kandydatów.

Wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia. Głosować będzie można od godz. 7.00 do godz. 21.00. Kampania wyborcza może trwać do 25 sierpnia.

  • Robert says:

    Brawo Mlodzi. Niech sie cos dzieje – bo musi sie dziac, czas najwyzszy.
    Czas na nowe myslenie, no i dzialanie.

    Oczywiscie troche wiedzy i doswiadczenia by tez nie zaszkodzilo.

    Redakcjo: przedstaw dokladniej tych “Juniorów”. Dzieki.

One thought on “Czwórka chętnych na radnego”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl