Krzyk wolności

We wtorek, 1 sierpnia cała Polska uczci 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Samorządy i mieszkańcy gmin powiatu otwockiego również upamiętnią to wydarzenie.

PRZEMEK SKOCZEK

 • OTWOCK
  Spotykamy się już o godz. 16.30 na skwerze Szarych Szeregów przy Teatrze Miejskim im. Jaracza (róg ulic Hożej i Armii Krajowej). Uroczystości rozpoczną się od wygłoszenia przemów okolicznościowych, punktualnie o godz. 17 zawyją syreny, zostaną złożone kwiaty, a kwadrans później wysłuchamy koncertu patriotycznego przygotowanego przez Ryszarda Nowaczewskiego. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz scen warszawskich i otwockich. Te nasze będą reprezentować Andrzej Wojda z chóru Cantores Reginae Poloniae oraz lokalna młodzież. O godz. 18 zaplanowano mszę za ojczyznę, która odbędzie się w kościele pw. św. Wincentego à Paulo. Uroczystość poprowadzą Katarzyna Rolak i Marek Piętka z JS 1019 im. Żołnierzy AK IV Rejonu „Fromczyn” – uczniowie klas mundurowych.
 • JÓZEFÓW

  Koncert „Krzyk wolności” odbędzie się przy pomniku Łączniczek Armii Krajowej na skwerze przed urzędem miasta. W repertuarze znajdą się pieśni powstańcze w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto. Powstał on w Warszawie w 2012 roku i tworzy go kilkunastu wokalistów oraz instrumentalistów. Artyści zapewnią zebranym wiele emocji, wykonując zarówno pełne radości i młodzieńczej werwy piosenki z warszawskich barykad, jak i refleksyjne utwory poświęcone dramatowi Warszawy i jej mieszkańców. Początek o godz. 17.
 • KARCZEW
  Uroczystość patriotyczna przed pomnikiem Orła Białego rozpocznie się o godz. 17. Poczty sztandarowe zbiorą się już 20 minut wcześniej przy OSP Karczew. W programie przemówienia i złożenie kwiatów, a na finał piękny powstańczy utwór „Śpij, kolego”, który wykona na trąbce solista z grupy Pasjonatów Muzyki Trzy Czwarte.
 • WIĄZOWNA
  Tu zrezygnowano z obchodów 1 sierpnia, przenosząc uroczystości na 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego. W programie będą msza oraz koncert obok kościoła. Szczegóły wkrótce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.