Dorotko, jesteśmy z Tobą!

26-letnia otwocczanka Dorota Wiśniewska od kilku lat zmaga się ze złośliwym nowotworem. W ubiegłym tygodniu przeszła kolejną operację. Potrzebuje wsparcia zarówno duchowego, jak i finansowego. Obie te potrzeby choć w części może zaspokoić piątkowy koncert charytatywny. Przyjdźcie więc 4 sierpnia do Qba Pubu, gdzie nie zabraknie kapitalnej muzyki!

PRZEMEK SKOCZEK

Życie z wyrokiem Dorota zaczęła w 2012 roku, gdy w jej ciele wykryto 12-centymetrowego guza. Diagnoza brzmiała: nowotwór złośliwy, bardzo agresywny mięsak desmoplastyczny tkanek miękkich. Nie ma sensu opisywać tu szczegółów choroby i jej leczenia. Ważna jest przyszłość. Obecnie Dorota zbiera pieniądze na dalsze leczenie, immunoterapię, lekarstwa, dojazdy, rehabilitację. Być może uda się uzyskać pomoc medyczną w Niemczech. I teraz najistotniejsze – jest duża szansa na wygraną!

Cały czas trwa internetowa zbiórka pieniędzy przez portal Pomagam.pl (Dorotę znajdziecie pod adresem http://www.pomagam.pl/lno4ehmc), ale jej przyjaciele i znajomi postanowili zrobić coś więcej. – Aby przyspieszyć zebranie kwoty potrzebnej do wymierzenia chorobie kolejnego ciosu, organizujemy koncert. Robimy to także dlatego, a może przede wszystkim po to, aby pokazać Dorocie, że jesteśmy! Że ma całą armię swoich ludzi, którzy będą tłukli mięsaka razem z nią – podkreśla Marcin „Misiek” Michalczyk, jeden z filarów Świdermajer Orkiestry. – Piękne jest to, jaki szeroki odzew ma ta inicjatywa. Wciąż zgłaszają się ludzie, często w ogóle nieznający Doroty, którzy chcą włączyć się w akcję, pomóc, dołożyć swoją cegiełkę. To wspaniała sprawa! – dodaje.

Program piątkowego koncertu, m.in. ze wspomnianego wyżej powodu, wciąż nie jest zapięty na ostatni guzik i na pewno będzie obfitował w niespodzianki. Co wiemy już na pewno? Po latach przerwy zagra reaktywowana specjalnie na tę okazję rockowa grupa Elektrownia. To formacja dla pewnego pokolenia fanów wręcz kultowa, warto więc – nawet jej nie znając – posłuchać jej na żywo. W Qba Pubie wystąpi też inny lokalny zespół – Piny Gang, który uraczy nas soczystą dawką „sosennego rocka”.

Organizatorzy zapowiadają też sporo pyszności, które ma zapewnić Justyna Bytniewska. Jeśli podczas tegorocznego Festiwalu Świdermajer odwiedziliście dawną willę „Bojarowo” i kosztowaliście jej specjałów podczas „Śniadania u Oskragiełły”, wiecie, cóż to za rarytasy. Do zobaczenia na koncercie – niech będzie nas dużo!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.