Budują tor dla rowerzystów

W sąsiedztwie skateparku i placu zabaw na terenie dawnej zieleni miejskiej powstaje atrakcja dla miłośników szaleństwa na dwóch kółka. Pumptrack, czyli tor dla rowerów, będzie gotowy w połowie sierpnia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Otwocki pumptrack będzie podobny do tego, który istnieje już w Wawrze. 115-metrowy betonowy tor będzie miał asfaltową nawierzchnię. Wejście na teren według panów ma znajdować się od strony parku miejskiego, gdzie jest brama. Wykonawca rozpoczął prace dość szybko, wszystko idzie sprawnie, więc termin zakończenia budowy pumptracka planowany jest na połowę sierpnia. To dużo wcześniej, niż przewiduje podpisana z miastem umowa.

– Założenie jest takie, że mają 40 dni na wykonanie projektu i 40 dni na realizację inwestycji – informuje Krzysztof Cyra, p.o. naczelnika wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

Tor jest już usypany i zostanie teraz utwardzony. Oznacza to, że miłośnicy rowerowych szaleństw będą mogli z niego skorzystać jeszcze podczas wakacji. Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Za budową rowerowego placu zabaw na terenie dawnej zieleni miejskiej u przy ul. Andriollego i ul. Pułaskiego opowiedziało się 1108 otwocczan. To wystarczyło, aby projekt autorstwa Bartłomieja Fili znalazł się w grupie zwycięskich zadań przewidzianych przez miasto do zrealizowania w tym roku. Koszt inwestycji wynosi 150 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.