PSZOK będzie obok

Józefów postanowił oczyścić teren przy ul. Jarosławskiej w miejscu, gdzie ma powstać oczyszczalnia ścieków. Jeszcze w tym roku zniknie stamtąd Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nowy PSZOK powstanie tuż obok.

SYLWIA WYSOCKA

Obecnie PSZOK mieści się przy ul. Jarosławskiej 35. Mieszkańcy Józefowa mogą bezpłatnie przywozić tu określone rodzaje odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny.

Wkrótce PSZOK będzie znajdował się kilkadziesiąt metrów bliżej ronda im. Andriollego. Miasto jeszcze w tym roku planuje ogłosić przetarg, a następnie wybudować nowy punkt, który będzie znajdował się w bliskiej okolicy starego.

– Rada przesunęła na ten cel 300 tys. zł – informuje w rozmowie z „Linią” skarbnik miasta Halina Siwek. – 250 tys. zł ma kosztować budowa SZOK-u, czyli przygotowanie, utwardzenie i ogrodzenie terenu oraz postawienie wiaty. Za dodatkowe 50 tys. zł zakupiony będzie kontener.

Pieniądze na budowę SZOK-u będą pochodzić ze środków, które w tegorocznym budżecie przeznaczone były na wykupy gruntów. Z kolei pieniądze na wykupy gruntów wzięły się stąd, że gmina uzyskała oszczędności między dochodami z opłat za śmieci a wydatkami. Te oszczędności po rozliczeniu budżetu stały się wolnymi środkami, które zostały przeznaczone m.in. właśnie na wykupy gruntów. Teraz zostaną wykorzystane na PSZOK – tłumaczy skarbik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.