Zaparkujesz pod kątem

Już niedługo nie będzie problemu z parkowaniem aut przy ul. Lennona w Otwocku. Udało się w porę poprawić projekt i dwukrotnie zwiększyć liczbę miejsc postojowych.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przebudowa chodników i parkingów przy ul. Lennona dobiega końca. Po zakończeniu prac na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Karczewskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Samochody będą mogły parkować równolegle do jezdni. Zamysł był taki, żeby w ten sposób powiększyć liczbę miejsc postojowych.

– Jeżeli pozostawimy rozwiązanie, które zaproponował projektant, to miejsc wcale nie przybędzie. Samochody nadal parkują równolegle do osi jezdni – zwrócił uwagę przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski, który wspólnie z wiceprezydentem Piotrem Stefańskim wizytował miejsce prowadzenia prac przy ul. Lennona. – Żeby poprawić tam sytuację, należy wprowadzić parkowanie pod kątem 45 stopni względem osi jezdni. W miejsce pasa zieleni, który i tak nie jest utrzymywany w należytym stanie, musimy wstawić płyty eko i zrobić drenaż. Dzięki temu powstanie dwa razy więcej miejsc parkingowych niż obecnie – zaproponował szef rady miasta.

Takie rozwiązanie zostało pozytywnie ocenione przez radnych z komisji budżetu i inwestycji oraz komisji gospodarki miejskiej na posiedzeniu 26 lipca. Zgodzili się przeznaczyć dodatkowe 32 tys. zł (doszedł jeszcze remont parkingu naprzeciwko siedziby Oświaty Miejskiej i OZEC-u) na inwestycje przy ul. Lennona. Dzięki temu udało się w porę zareagować i poprawić projekt.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.