Militarna impreza w schronach

Tej imprezy nie możesz przegapić! We wtorek, 15 sierpnia na terenie schronów na Dąbrowieckiej Górze odbędzie się Dzień Wojska Polskiego.

AGNIESZKA JASKULSKA

To może być piękna lekcja historii dla najmłodszych, dlatego warto wybrać się do skansenu razem z dziećmi lub wnukami.

We wtorek w godz. 10-17 będzie można zwiedzić Skansen Forteczny, gdzie znajdują się dwa schrony. – Wraz z Nadleśnictwem Celestynów jak co roku zapraszamy do odwiedzenia schronów na Dąbrowieckiej Górze w 97. rocznicę udanej obrony pozycji Przedmoście Warszawa przed nawałą bolszewicką w sierpniu 1920 roku – tłumaczy Hubert Trzepałka, współorganizator militarnej imprezy. – Czekamy na małych i dużych gości. Będzie można zajrzeć do oświetlonych wnętrz, wyremontowanych schronów z okresu II wojny światowej, obejrzeć wystawy militariów, skosztować pysznej kuchni polowej i zajrzeć do historycznych pojazdów – zachęcają organizatorzy.

Sponsorami imprezy są gm. Celestynów i Karczew. Jak dojechać? Najlepiej ul. Armii Krajowej w kierunku Celestynowa. Na wysokości przejazdu PKP Pogorzel Warszawska trzeba skręcić w kierunku lasu. Od strony Otwocka, Karczewa i Celestynowa będą wyznaczone kierunkowskazy, które ułatwią dotarcie na Dąbrowiecką Górę.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.