Przy ścieżce już bezpiecznie

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o zagrożeniu na fragmencie ścieżki rowerowej przy ul. Karczewskiej. Po naszej interwencji miasto dotrzymało słowa i szybko rozwiązało problem.

PRZEMEK SKOCZEK

Wzdłuż ścieżki rowerowej w sąsiedztwie kawiarni Le Cher zasadzono tuje, które mają stworzyć dla mieszkańców bloku naturalną osłonę przed hałasem oraz spalinami z parkingu i postoju taksówek. Aby nie zostały zniszczone, m.in. przez psy, ogrodzono je metalową siatką, a jako słupki posłużyły cienkie, metalowe pręty. Problem w tym, że gdyby ktoś na nie upadł, mogłyby stanowić śmiertelne zagrożenie.

Na nieprzemyślane rozwiązanie zwrócił uwagę nasz Czytelnik. – To ruchliwe miejsce, rowery często się tam mijają, czasem jadą szybko, zwłaszcza młodzi ludzie. W dodatku obok są: parking, postój taksówek, blok, kawiarnia. Piesi często przechodzą przez ścieżkę, zaskakując rowerzystów. To stwarza spore ryzyko sytuacji kolizyjnych. Awaryjne hamowanie czy próba wyminięcia mogą skończyć się upadkiem, a nawet nie chcę sobie wyobrażać, jakie mogą być skutki przewrócenia się na taki metalowy pręt – opowiadał.

Rozmawialiśmy o tym z Iwoną Gawłowską, szefową wydziału ochrony środowiska w otwockim urzędzie, która zapewniła, że problem będzie szybko rozwiązany. I słowa dotrzymała. Na prętach pojawiły się nakładki, które sprawiają, że są one zdecydowanie bezpieczniejsze.

One thought on “Przy ścieżce już bezpiecznie

  • 11 sierpnia 2017 o 23:21
    Permalink

    Nasadki wyglądają jak kapsle od butelek.Gratuluję P.Gawłowskiej durnego pomysłu.Jeśli Ona myśli że takie coś rozwiązuje problem to się grubo myli.W razie nieszczęścia wiadomo do kogo należy zwrócić
    się o odszkodowanie . Za głupotę trzeba płacić czasami słono.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.