Przy ścieżce już bezpiecznie

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o zagrożeniu na fragmencie ścieżki rowerowej przy ul. Karczewskiej. Po naszej interwencji miasto dotrzymało słowa i szybko rozwiązało problem.

PRZEMEK SKOCZEK

Wzdłuż ścieżki rowerowej w sąsiedztwie kawiarni Le Cher zasadzono tuje, które mają stworzyć dla mieszkańców bloku naturalną osłonę przed hałasem oraz spalinami z parkingu i postoju taksówek. Aby nie zostały zniszczone, m.in. przez psy, ogrodzono je metalową siatką, a jako słupki posłużyły cienkie, metalowe pręty. Problem w tym, że gdyby ktoś na nie upadł, mogłyby stanowić śmiertelne zagrożenie.

Na nieprzemyślane rozwiązanie zwrócił uwagę nasz Czytelnik. – To ruchliwe miejsce, rowery często się tam mijają, czasem jadą szybko, zwłaszcza młodzi ludzie. W dodatku obok są: parking, postój taksówek, blok, kawiarnia. Piesi często przechodzą przez ścieżkę, zaskakując rowerzystów. To stwarza spore ryzyko sytuacji kolizyjnych. Awaryjne hamowanie czy próba wyminięcia mogą skończyć się upadkiem, a nawet nie chcę sobie wyobrażać, jakie mogą być skutki przewrócenia się na taki metalowy pręt – opowiadał.

Rozmawialiśmy o tym z Iwoną Gawłowską, szefową wydziału ochrony środowiska w otwockim urzędzie, która zapewniła, że problem będzie szybko rozwiązany. I słowa dotrzymała. Na prętach pojawiły się nakładki, które sprawiają, że są one zdecydowanie bezpieczniejsze.

One response to “Przy ścieżce już bezpiecznie

  1. Nasadki wyglądają jak kapsle od butelek.Gratuluję P.Gawłowskiej durnego pomysłu.Jeśli Ona myśli że takie coś rozwiązuje problem to się grubo myli.W razie nieszczęścia wiadomo do kogo należy zwrócić
    się o odszkodowanie . Za głupotę trzeba płacić czasami słono.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s