Bezpieczna droga do przedszkola

Miało być nowe przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną naprzeciwko placu zabaw, a będą światła dla całego skrzyżowania ulic Olszowej i Batorego. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo dzieci z Przedszkola nr 12, o co wnioskowali dyrekcja placówki i rodzice maluchów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Sprawa budowy sygnalizacji świetlnej w sąsiedztwie przedszkola przy ul. Batorego ciągnie się od kwietnia br. Wygląda na to, że inwestycja w końcu zostanie sfinalizowana. Ale nastąpiły spore zmiany.

– Powiat (jako zarządca drogi – przyp. red.) nie wyraża zgody na sygnalizację świetlną na żądanie dla przejścia dla pieszych na ul. Batorego przy skrzyżowaniu z ul. Olszową, naprzeciwko placu zabaw należącego do przedszkola. Ta decyzja powiatu trochę nas dziwi, bo w analogicznych sytuacjach, np. w przypadku przejścia dla pieszych na ul. Kraszewskiego przy ul. Ambasadorskiej, na ul. Majowej przy SP nr 5 czy na ul. Karczewskiej przy SP nr 1, była zgoda na pełną sygnalizację. Tu jej nie ma – tłumaczy przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Władze Otwocka musiały podjąć decyzję, czy będą przejścia dla pieszych i pulsująca, pomarańczowa sygnalizacja, czy decydują się na rozszerzenie zadania i budowę pełnej sygnalizacji na całym skrzyżowaniu wraz z dodatkowym przejściem dla pieszych na ul. Batorego. Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta, która odbyła się 2 sierpnia, radni jednogłośnie zdecydowali o zwiększeniu pieniędzy na to zadanie, przeznaczając 188 tys. zł na projekt i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Batorego i Olszowej. Przewodniczący rady miasta podziękował prezydentowi za to, że brał czynny udział w rozmowach z powiatem oraz przychylił się do wniosku komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, która wnioskowała o przygotowanie projektu uchwały w sprawie zmian budżetowych prowadzących do zwiększenia wartości i rozszerzenia inwestycji. – Poprawi to bezpieczeństwo dzieci z Przedszkola nr 12 przy ul. Batorego – mówił na sesji Margielski.

Teraz urząd miasta będzie mógł ogłosić przetarg na wykonanie projektu sygnalizacji świetlnej (czas realizacji to maksymalnie 70 dni), a potem rozpisać przetarg na realizację inwestycji. Jest więc szansa, że nowe światła pokierują ruchem na skrzyżowaniu ulic Olszowej i Batorego jeszcze w tym roku. Ciekawe tylko, jak to rozwiązanie spodoba się kierowcom.

One thought on “Bezpieczna droga do przedszkola

  • 11 sierpnia 2017 o 10:30
    Permalink

    W imieniu mieszkańców i rodzicow dzieci przedszkolnych, szkół nr 1 i 4 bardzo dziękujemy Radzie Miasta.
    Sygnalziacja świetlna choc w pewnym stopniu utrudni nam ruch to znacząco zwiększy bezpieczeństwo a to jest najważniejsze!!!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.