Roztańczone Kąty

Już po raz 11 w Kątach odbył się Powiatowy Piknik i Jarmark Ludowy. Podobnie jak w latach ubiegłych tysiące osób połączyły zabawę przy gorących rytmach disco polo z pomocą dla małych podopiecznych otwockiego hospicjum „Promyczek”.

ARTUR KUBAJEK

Impreza w Kątach na stałe wpisała się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. W tym roku odbyła się już 11. edycja piniku. Podobnie jak w latach ubiegłych miał on charakter charytatywny. Zebrane podczas zabawy pieniądze trafią do podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” w Otwocku.

Tradycyjnie piknik rozpoczął się polową mszą świętą odprawioną w intencji chorych dzieci. Po nabożeństwie wystąpił Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Kalina. Potem na scenie już na dobre zagościło disco polo. Podczas muzycznej gali przed wielotysięczną publicznością wystąpiły największe gwiazdy tego gatunku: Kordian, Camasutra, Playboys, D-Bomb, Defis, B-QLL, Extazy, Łobuzy, Megustar, Etna, Tomasz Disco, Mr. Magister, Lavers, Solaris, Yankes, Faster, Top Girls i Skalars. Publiczność niezwykle ciepło przyjęła również występ Roberta Gawlińskiego z zespołu Wilki, który pojawił się ze swoim synem Beniaminem.

Ze sceny popłynęły również słowa podziękowania skierowane do sponsorów. W imieniu organizatorów złożyli je starosta otwocki Mirosław Pszonka, wiceprzewodnicząca rady powiatu Barbara Markowska i prezes Stowarzyszenia Kątowiaki Dariusz Sokół. Wzorem poprzednich lat podczas pikniku nie zabrakło także spektakularnego pokazu sztucznych ogni. Na uczestników imprezy czekały także: catering, stoiska wystawowe, rękodzieło artystyczne i ludowe, zabytkowe pojazdy, latające lampiony i loty balonem na uwięzi. Odważni mogli również odbyć lot widokowym samolotem oraz podziwiać minishow ze skokami na motocyklach super enduro.

W tym roku organizatorzy mogli liczyć nie tylko na wsparcie lokalnych mediów, ale również ogólnopolskiej telewizji. Imprezę relacjonowały m.in. TV Polsat i Disco Polo Music.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.