Nie ma chętnych do budowy

Budowa ulic Wileńskiej, Tuwima, Kościuszki i Wiązowskiej w Otwocku stoi pod znakiem zapytania. Nikt bowiem nie zgłosił się do ogłoszonego przez urząd miasta przetargu na wykonanie tych prac.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy od lat czekają na utwardzenie drogi do swoich domów. Tym razem to nie brak pieniędzy, ale brak chętnych firm budowlanych może pokrzyżować plany związane z realizacją zadań zapisanych w budżecie Otwocka. Przetarg na budowę z kostki betonowej wraz z odwodnieniem ulic: Wileńskiej (na odcinku od ul. Łukasińskiego do ul. Wiejskiej), Tuwima (w tym projekt na odcinku od ul. Majowej do ul. Pogodnej), Wiązowskiej (na odcinku od ul. Sowińskiego do rzeki Świder) i Kościuszki (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Czaplickiego) został unieważniony. Jak poinformował nas p.o. naczelnika wydziału inwestycji w urzędzie miasta Krzysztof Cyra, żadna z firm nie złożyła oferty.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zostało ogłoszone drugie postępowanie i w ciągu 14 dni będzie wiadomo, czy tym razem ktoś się zgłosi. W rozmowie z „Linią” przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski uspokaja, że radni będą wnioskowali do prezydenta o ponowne ogłoszenie przetargów. Nawet jeśli pod koniec roku okaże się, że uzyskane w kolejnych postępowaniach kwoty będą znacznie przewyższać ceny rynkowe, to radni zapowiadają, że zrobią wszystko, aby te inwestycje zostały przeniesione na kolejny rok, tak aby na wiosnę uzyskać korzystne oferty i rozpocząć budowy.

– Działanie takie negocjowaliśmy m.in. w przypadku ulic Johna Lennona, Małej, Żurawiej czy Żabiej (dało to prawie 1 mln zł oszczędności). Mam jednak nadzieję, że taki scenariusz się nie powtórzy i umowy z wykonawcami zostaną podpisane jeszcze w 2017 r. – komentuje Margielski.

5 komentarzy do “Nie ma chętnych do budowy

  • 23 sierpnia 2017 o 15:44
   Permalink

   kawałek jest z płyt takich niby chodnikowych, jak np. Piłsudkiego, przerobią na kostkę, pewnie by wystarczyło te płyty wyrównać i starczyło by na 3x dłużej, nie da się jednak ukryć, że jestem dyletantem…

   Odpowiedz
   • 23 sierpnia 2017 o 20:48
    Permalink

    No tak, chodzi o ten kawałek przy osiedlu.

    Odpowiedz
  • 26 sierpnia 2017 o 17:07
   Permalink

   asfaltowa a krzywa jak polna, o przepraszam polna chyba gładsza

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.