Start Otwock bez piłkarek

Po trzech latach zakończył się kolejny rozdział w historii OKS Start Otwock. W poprzednim tygodniu pojawiła się oficjalna wiadomość o rozwiązaniu damskiej sekcji piłki nożnej.

MARCIN SULIGA

Jeden z najlepszych meczów OKS Otwock z GOSIR II Piaseczno

W zeszłym roku piłkarze OKS Start Otwock zakończyli grę w trzeciej lidze. Ich los podzieliły również zawodniczki trener Anety Gójskiej. Po trzech latach istnienia kobiecy zespół z Otwocka został oficjalnie rozwiązany.

– Oczywiście, że jest mi przykro, bo myślałam, że to wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Niestety końcówka ostatniego sezonu, kiedy przeżywaliśmy poważne problemy kadrowe, sprawiła, że los tego zespołu był praktycznie przesądzony – mówi ze smutkiem szkoleniowiec kobiecej drużyny Aneta Gójska.

Jak podkreśla trenerka OKS, był moment, kiedy wydawało się, że może jeszcze uda się uratować zespół przed rozwiązaniem, ale ostatecznie nadzieja szybko umarła.

– Praktycznie nie było już czego ratować. Zawodniczki były świadome tego, co się stanie. Myślę, że decyzja o wycofaniu zespołu z rozgrywek raczej ich nie zaskoczyła – dodaje trener Gójska.

Żeńska drużyna OKS występowała w trzeciej lidze przez trzy sezony. Swój pierwszy mecz podopieczne trener Anety Gójskiej rozegrały 23 sierpnia 2014 roku.

W debiucie zawodniczki OKS Otwock przegrały u siebie z Pogonią Siedlce 2:6. Ostatecznie sezon zakończyły na ósmej pozycji, odnosząc w międzyczasie dwa zwycięstwa – w rewanżu nad Pogonią Siedlce (1:6) oraz u siebie z Orlikiem Jeruzal (2:1). Dwa kolejne sezony przyniosły duży progres w wynikach. Najlepszy okazał się drugi sezon, w którym zespół zajął siódme miejsce, odnotowując na swoim koncie osiem zwycięstw
i cztery remisy w 22 spotkaniach.

– To był nasz najlepszy sezon i chyba właśnie z tym okresem będzie wiązało się moje najlepsze wspomnienie z tym zespołem. A zwłaszcza zwycięstwo nad GOSiR II Piaseczno, które zagrało z nami, wzmocnione kilkoma zawodniczkami z pierwszej ligi, a mimo to nie udało się im urwać nam punktów – wspomina trener Gójska.

W poprzednim sezonie było już nieco gorzej. Co prawda zespół zakończył sezon na tym samym miejscu co rok wcześniej, ale końcówka rozgrywek w wykonaniu żółto-czarnych była już nie najlepsza. Ostatni mecz z Wilgą Garwolin zakończył się pogromem (0:11) zawodniczek z Otwocka, a wcześniejszy z Królewskimi Płock z przyczyn kadrowych w ogóle nie doszedł do skutku.

– Na razie robię sobie krótką przerwę od futbolu, ale już niedługo będę rozglądać się za nowym miejscem pracy – mówi trener Gójska. – A co do zawodniczek to część z nich już chyba znalazła sobie nowe kluby. Praga Warszawa, AZS UW Warszawa, Wilga Garwolin czy Tygrys Huta Mińska interesowały się nimi, więc nie powinny mieć problemu ze zmianą barw – dodaje szkoleniowiec OKS-u.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.