W Józefowie będzie KFC

Popularne sieci fastfoodowe dotąd omijały okolice Otwocka, ale niebawem to się zmieni. W Józefowie obok ronda sąsiadującego ze stacją paliw Orlen powstanie restauracja KFC.

PRZEMEK SKOCZEK

Brak McDonald czy właśnie KFC był od lat wymieniany przez mieszkańców naszej okolicy wśród głównych bolączek, obok braku kina czy basenu. Ten ostatni w Józefowie jest, teraz dojdzie lubiany przez małych i dużych fast food z panierowanymi kurczakami.

Do tej informacji dotarł jeden z naszych Czytelników, myszkując w Rejestrze wniosków i pozwoleń na budowę, wydawanych przez starostwo powiatowe. W pozycji numer 890 można wyczytać, że tamtejszy wydział architektury i budownictwa zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę restauracji KFC Drive Thru. Będziemy więc mogli zjeść na miejscu ulubione smakołyki bądź nabyć je z okienka, nie wysiadając z samochodu. Restauracja powstanie przy ul. Piłsudskiego, za rondem, patrząc od strony centrum Józefowa, dokładnie vis-à-vis marketu budowlanego.

Kiedy ruszą prace, na kiedy zaplanowano otwarcie? Tego jeszcze nie wiemy. Firmą zarządzającą KFC w Polsce jest spółka AmRest. Skontaktowaliśmy się z nią, prosząc o szczegóły dotyczące inwestycji, ale do chwili zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Lubimy mięso

Kentucky Fried Chicken (KFC) to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi założona w 1930 roku przez Harlanda Sandersa, bardziej znanego jako pułkownik Sanders. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky. Na całym świecie działa około 18 tysięcy restauracji tej sieci, w Polsce funkcjonują 224 bary. W roku 2003 organizacja broniąca praw zwierząt People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) wezwała do bojkotu KFC, oskarżając przedsiębiorstwo o niehumanitarny chów oraz uśmiercanie zwierząt będących źródłem mięsa. Akcję wsparli znani wegetarianie, m.in.: Paul McCartney, Pamela Anderson, Phil Collins oraz Bryan Adams. Idea zacna, ale mimo wszystko firma ma się dobrze. Po prostu lubimy mięso, zwłaszcza kurczaki.

12 komentarzy do “W Józefowie będzie KFC

 • 29 sierpnia 2017 o 10:18
  Permalink

  Nie ma to jak wybudować dom w Józefowie. A to maszt telefonii komórkowej po sąsiedzku, a to myjnia samochodowa między domami, a teraz KFC.

  Odpowiedz
  • 29 sierpnia 2017 o 15:11
   Permalink

   o nie, to naprawdę straszne! nie budujmy mostów, sklepów, barów, myjni, nie miejmy zasięgu, placów zabaw(dzieci hałasujooo!).
   #józefówTylkoSypialnią

   Odpowiedz
  • 29 sierpnia 2017 o 18:36
   Permalink

   To jest przrcież chore, że Pani Ada zbudowała sobie dom w Józefowie- ktoś Ci kazał? a teraz okazuje się, że nie jest to ostatnia inwestycja na terenie miasta. Jak zyć??? Myjni i kfc sie ludziom zachcialo,szczerze współczuję Pani Ado. 25 lat tu mieszkam i caly czas cos gdzies sie buduje. Mam nadzieję, że sprzeda Pani dom bo tu nie idzie normalnie spokojnie zyc.

   Odpowiedz
   • 30 sierpnia 2017 o 10:35
    Permalink

    Widzę, że niczego nie zrozumiałaś, pozostaje mi tylko życzyć żebyś z jednej strony miała myjnię samochodową czynną 24 na dobę, z drugiej strony plac zabaw, a na przeciwko KFC. Może wtedy coś dotarłoby do twojego cwanego józefowskiego łba.

    Odpowiedz
  • 23 września 2017 o 00:56
   Permalink

   Mój cwany józefowski łeb rozumie, że miasto się rozwija i powstają nowe inwestycje. I tu już nie chodzi o to czy to będzie KFC czy kolejny Piotr i Paweł. Śmieszna jest Pani postawa wyraznie sugerująca, że poza pani domem już nic w okolicy powstać nie powinno. Plac zabaw Pani przeszkadza? Widocznie kiepskie miejsce Pani sobie wybrała do zamieszkania, także może walić ten Józefów i wrócić skąd się przyszło i tam z równymi sobie cwaniackimi łbami koczować w dziczy.
   Szkoda, że gdzieś przy pani wybudowanym domu, nie znalazłoby się miejsce na lotnisko. Chociaż, poczekajmy kilka lat, może ktoś zechce zrobić ci na zlosc.

   Odpowiedz
   • 23 września 2017 o 11:26
    Permalink

    jest w Jozefowie lotnisko, no dobra – ladowisko, dla helikopterow, podobnie jak tabliczka Warszawa-Jozefow w Holiday Inn nie mierzi lokalnych patriotow, widac sa wazniejsze sprawy…

    Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2017 o 11:57
  Permalink

  „Brak McDonald czy właśnie KFC był od lat wymieniany przez mieszkańców naszej okolicy wśród głównych bolączek” – błagam, nie róbcie sobie jaj:)

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2017 o 19:36
  Permalink

  Lokalizacja idealna do zablokowania ronda na dobre.

  Odpowiedz
  • 30 sierpnia 2017 o 15:01
   Permalink

   to jest uzasadnienie dla powstania drugiego mostu:P
   dziwie się,ze ludzie mogą chcieć fastfooda…no ale wolny rynek

   Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2017 o 11:32
  Permalink

  Obecnie w Polsce są 224 restauracje KFC, nie 210, jak podaje autor.

  Odpowiedz
  • 31 sierpnia 2017 o 11:42
   Permalink

   Faktycznie, dzięki za uwagę. Już poprawione

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.