Dwóch chętnych do budowy

Upłynął już termin na składanie ofert w przetargu na budowę oczyszczalni ścieków w Józefowie. – Wpłynęły dwie oferty. Trwa analiza złożonej dokumentacji – mówi rzecznik józefowskiego urzędu Magdalena Janczewska. Miasto nadal jednak nie ma pieniędzy na realizację tej inwestycji.

SYLWIA WYSOCKA

Mimo braku rozstrzygnięcia konkursu na dofinansowanie budowy oczyszczalni władze Józefowa konsekwentnie prowadzą procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Przetarg na budowę oczyszczalni wraz z serwisem gwarancyjnym ogłoszono z końcem maja – termin, do którego można było składać oferty, minął 1 sierpnia. Przed otwarciem ofert miasto poinformowało, że na sfinansowanie budowy zamierza przeznaczyć ponad 33 mln zł, z czego ponad 16,4 mln zł pochodzić będzie z wciąż nieprzyznanych środków z Unii Europejskiej.

Budową oczyszczalni zainteresowane są dwie firmy: Control Process EPC Environmental Protection Sp. z o.o. z Krakowa (zaoferowana kwota to 34.130.437,29 zł) i Instal Warszawa SA (oferowana kwota – 32.207.560,04 zł).

– W sprawie przetargu mogę powiedzieć tylko tyle, że w tej chwili trwa weryfikacja i ocena złożonej przez firmy dokumentacji – skomentowała rzecznik józefowskiego urzędu miasta Magdalena Janczewska. Potwierdziła również, że miasto Józefów nadal nie ma informacji od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie budowy i przyznaniu dofinansowania. Tymczasem przetarg na budowę oczyszczalni przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki pochodzące z budżetu UE przeznaczone na sfinansowanie zamówienia nie zostaną przyznane.

Właśnie z tego powodu w 2015 roku władze Józefowa unieważniły przetarg na budowę oczyszczalni. W uzasadnieniu tłumaczono wtedy, że „zamawiającemu nie udało się uzyskać potwierdzenia finansowania inwestycji w całości, co oznacza, że zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej”. Jak będzie tym razem – prawdopodobnie przekonamy się w ciągu najbliższych
dwóch miesięcy, tyle bowiem czasu ma zamawiający na podpisanie umowy z wybranym w przetargu wykonawcą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.