Autobus czeka na przystanki

Nowa lokalna linia autobusowa, która miała połączyć centrum miasta z osiedlami Morskie Oko i Ługi, nie ruszy od września. Trwają uzgodnienia w kwestii lokalizacji przystanków.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Rozmowy w urzędzie miasta w sprawie poprawy komunikacji między centrum a osiedlami na obrzeżach Otwocka trwają od kwietnia br. Radni przeznaczyli blisko 7 tys. zł na wykonanie projektu budowy przystanków autobusowych na nowej trasie. Potem trzeba będzie przeznaczyć jeszcze dodatkowe środki na budowę przystanków, bo nie wszędzie na istniejących chodnikach udało się wskazać dla nich lokalizację. Będą miejsca, w których trzeba będzie je wybudować.

Uzgadniane są ostateczna wersja przebiegu linii i lokalizacja przystanków. W okolicy osiedli jest mało miejsca, dodatkowo przy ul. Okrzei znajdują się domy jednorodzinne i wyznaczenie na tej drodze przystanku może okazać się kontrowersyjne. Nie wszyscy mieszkańcy chcą, aby blisko ich furtki czy budynku zatrzymywał się autobus.

MiniBus zaproponował dodatkową lokalizację przystanku – przy ul. Okrzei za skrzyżowaniem z ul. Batorego. Według wstępnej oceny miejskich urzędników jest ona warta rozważenia, ale przeszkodą może być znajdujący się tam wjazd na posesję. – Nie możemy teraz przesądzić, czy ze względów technicznych będzie to możliwe. Trzeba uzgodnić te lokalizacje z inżynierem ruchu – wyjaśnił radnym z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego na posiedzeniu 21 sierpnia naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Andrzej Hałaczkiewicz. Na ul. Okrzei przystanek planowany jest przed skrzyżowaniem z ul. Hallera, po prawej stronie. Ponieważ autobus ma dojeżdżać do osiedla Ługi, przystanek będzie też przy ul. Danuty, na wysokości drogi wewnętrznej. – Rozważamy też budowę przystanku w okolicach skrzyżowania ulic Generalskiej i Kuklińskiego – dodaje naczelnik.

Radny Marcin Kraśniewski dopytywał na komisji, na jakim etapie jest koncepcja przystanków i czy jest szansa, żeby pod koniec października ta linia ruszyła. MiniBus mógłby uruchomić nową linię od zaraz. – Przedstawienie radnym takiej koncepcji będzie możliwe po ocenie przez inżyniera ruchu drogowego. W wakacje, z uwagi na czas urlopowy, nie było to możliwe – wyjaśniał Hałaczkiewicz. Jest szansa, że do połowy września koncepcja przystanków będzie uzgodniona z inżynierem. Potem pozostanie jeszcze kwestia ich budowy i przesunięcia w budżecie miasta pieniędzy na to zadanie. Na pytanie, czy mieszkańcy skorzystają z nowej komunikacji w tym roku, nie usłyszeliśmy konkretnej odpowiedzi. Aleks

One thought on “Autobus czeka na przystanki

  • 23 marca 2021 o 14:50
    Permalink

    Ja się przeprowadziłem właśnie i czytam a ten artykuł dość stary jest. Czy coś się będzie działo? Ja pracuje w Warszawie ich jednak komunikacja by siec przydała żeby dojechać na PKP. POZDRAWIAM

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.