Ruszyła budowa mostu na świdrze

Stało się! Budowa drugiego mostu przez rzekę Świder rozpoczęta. W stanie surowym przeprawa ma być gotowa pod koniec tego roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W piątek, 18 sierpnia Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY i przedstawiciele władz powiatu podpisali umowę na realizację pierwszego etapu budowy mostu przez Świder. Do 10 grudnia mają być wykonane: most bez wyposażenia obiektu, mur oporowy pod wiaduktem drogi wojewódzkiej nr 721, przebudowa sieci gazowej, urządzenia telekomunikacyjne, nasypy oraz wycinka drzew. W ubiegłym tygodniu od tego ostatniego zadania wykonawca rozpoczął już prace.

Koszt robót to 8 mln 797 tys. 500 zł. To ponad 2,5 mln zł mniej niż na pierwszy etap inwestycji zgromadziły samorządy. Przypomnijmy, że budowa mostu jest finansowana z budżetu powiatu, miasta Otwocka i budżetu państwa.

Na drugi most czekaliśmy przecież prawie 20 lat. Dlatego radość z faktu rozpoczęcia budowy mostu jest ogromna nie tylko wśród mieszkańców, ale i władz powiatu. Może dlatego moment wbijania łopaty włodarze zdecydowali się celebrować w blasku fleszy dwukrotnie. Najpierw w poniedziałek, 21 sierpnia na miejsce budowy udała się ekipa władz powiatu. Następnego dnia do tej samej grupy na zaproszenie starosty dołączyli prezydent Otwocka
i przewodniczący rady miasta. Łopata i aparaty ponownie poszły w ruch. Ciekawe, czy otwarcie mostu i przecięcie wstęgi będzie również dublowane.

4 komentarze do “Ruszyła budowa mostu na świdrze

 • 31 sierpnia 2017 o 14:04
  Permalink

  Szanowni Mieszkańcy Otwocka!

  Jak wiadomo wszystkim ruszyła budowa mostu drogowego nad rzeką Świder obok mostu kolejowego.

  Niezmiernie jestem wdzięczny za pomoc i wsparcie Panu Ministrowi Jerzemu Kwiecińskiemu i Staroście Powiatu Otwockiego Panu Mirosławowi Pszonka za odwagę i determinację w podjęciu jednej słusznej decyzji o budowie mostu drogowego nad rzeką Świder.

  A jakie były początki zainicjowania budowy mostu – zapraszam do lektury pism w komentarzu. Wszystko zaczęło się od Interpelacji pozyskania 150 mln zł z dn. 16.11.2015r.!

  Dokumenty na moim profilu Facebookowym

  Marek Leskiewicz
  Radny Miasta Otwocka

  Odpowiedz
 • 5 września 2017 o 13:25
  Permalink

  A kiedy to starostwo zajmie się naprawą i modernizacją – skandalicznie zaniedbanych od lat – dróg i chodników ? Centrum Otwocka – to wstyd !!! Okoliczne drogi i chodniki w Otwocku – to jedne wielkie dziury i brud ! . Od lat – nikt tego nie naprawia – i nikt tego nie sprząta . I rządzący powiatem – doskonale to wiedzą .

  Odpowiedz
 • 6 września 2017 o 10:24
  Permalink

  o wiele łatwiej jest przeprowadzić nową, nawet niepotrzebną inwestycję, niż zająć się przyziemnymi problemami, takie mamy czasy, że urzędnicy wolą się promować na tle nowych inwestycji a nie np. na tle wyremontowanego chodnika, polecam spacer ul. Warszawską od Żeromskiego do Narutowicza, może nie jest krzywo, choć są miejsca, gdzie jest i takie, gdzie nie ma płyt chodnikowych po prostu, ale najlepsze jest obserwowanie, jak chodnik zarasta trawą i znika w gęstwinie rozmaitych roślin, niczym zagubione w dżungli miasta Majów i Inków, coś pięknego, gratulacje dla urzędników za zapewnienie takich atrakcji – good job!

  Odpowiedz
 • 27 października 2017 o 20:24
  Permalink

  bez tego „budowniczego-szalikowca” nic by nie ruszyło,…. ufff, witamy w Średniowieczu

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.