Ruszyła budowa mostu na świdrze

Stało się! Budowa drugiego mostu przez rzekę Świder rozpoczęta. W stanie surowym przeprawa ma być gotowa pod koniec tego roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W piątek, 18 sierpnia Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY i przedstawiciele władz powiatu podpisali umowę na realizację pierwszego etapu budowy mostu przez Świder. Do 10 grudnia mają być wykonane: most bez wyposażenia obiektu, mur oporowy pod wiaduktem drogi wojewódzkiej nr 721, przebudowa sieci gazowej, urządzenia telekomunikacyjne, nasypy oraz wycinka drzew. W ubiegłym tygodniu od tego ostatniego zadania wykonawca rozpoczął już prace.

Koszt robót to 8 mln 797 tys. 500 zł. To ponad 2,5 mln zł mniej niż na pierwszy etap inwestycji zgromadziły samorządy. Przypomnijmy, że budowa mostu jest finansowana z budżetu powiatu, miasta Otwocka i budżetu państwa.

Na drugi most czekaliśmy przecież prawie 20 lat. Dlatego radość z faktu rozpoczęcia budowy mostu jest ogromna nie tylko wśród mieszkańców, ale i władz powiatu. Może dlatego moment wbijania łopaty włodarze zdecydowali się celebrować w blasku fleszy dwukrotnie. Najpierw w poniedziałek, 21 sierpnia na miejsce budowy udała się ekipa władz powiatu. Następnego dnia do tej samej grupy na zaproszenie starosty dołączyli prezydent Otwocka
i przewodniczący rady miasta. Łopata i aparaty ponownie poszły w ruch. Ciekawe, czy otwarcie mostu i przecięcie wstęgi będzie również dublowane.

 • Jan says:

  bez tego “budowniczego-szalikowca” nic by nie ruszyło,…. ufff, witamy w Średniowieczu

 • wioska says:

  o wiele łatwiej jest przeprowadzić nową, nawet niepotrzebną inwestycję, niż zająć się przyziemnymi problemami, takie mamy czasy, że urzędnicy wolą się promować na tle nowych inwestycji a nie np. na tle wyremontowanego chodnika, polecam spacer ul. Warszawską od Żeromskiego do Narutowicza, może nie jest krzywo, choć są miejsca, gdzie jest i takie, gdzie nie ma płyt chodnikowych po prostu, ale najlepsze jest obserwowanie, jak chodnik zarasta trawą i znika w gęstwinie rozmaitych roślin, niczym zagubione w dżungli miasta Majów i Inków, coś pięknego, gratulacje dla urzędników za zapewnienie takich atrakcji – good job!

 • Artur says:

  A kiedy to starostwo zajmie się naprawą i modernizacją – skandalicznie zaniedbanych od lat – dróg i chodników ? Centrum Otwocka – to wstyd !!! Okoliczne drogi i chodniki w Otwocku – to jedne wielkie dziury i brud ! . Od lat – nikt tego nie naprawia – i nikt tego nie sprząta . I rządzący powiatem – doskonale to wiedzą .

 • ML says:

  Szanowni Mieszkańcy Otwocka!

  Jak wiadomo wszystkim ruszyła budowa mostu drogowego nad rzeką Świder obok mostu kolejowego.

  Niezmiernie jestem wdzięczny za pomoc i wsparcie Panu Ministrowi Jerzemu Kwiecińskiemu i Staroście Powiatu Otwockiego Panu Mirosławowi Pszonka za odwagę i determinację w podjęciu jednej słusznej decyzji o budowie mostu drogowego nad rzeką Świder.

  A jakie były początki zainicjowania budowy mostu – zapraszam do lektury pism w komentarzu. Wszystko zaczęło się od Interpelacji pozyskania 150 mln zł z dn. 16.11.2015r.!

  Dokumenty na moim profilu Facebookowym

  Marek Leskiewicz
  Radny Miasta Otwocka

4 thoughts on “Ruszyła budowa mostu na świdrze”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl