Głasek nowym radnym z Kresów

Mieszkańcy Kresów zdecydowali, kto przez najbliższy rok będzie ich reprezentować w Radzie Miasta Otwocka. W wyborach uzupełniających najwięcej głosów otrzymał Mateusz Głasek.

IGOR NOWACKI

O mandat radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Otwocka (w okręgu nr 9 na Kresach) ubiegało się czterech kandydatów. W niedzielę, 28 sierpnia mieszkańcy tego okręgu wybrali swojego reprezentanta we władzach miasta. Największe poparcie otrzymał Mateusz Głasek, na którego oddano 151 głosów, i to on w najbliższym czasie dołączy do grona radnych. Drugi wynik uzyskała Barbara Stocka (94 głosy), a trzeci był Piotr Pieniak (69 głosów). Najsłabszy wynik zanotowała Monika Orłowska, na którą oddano zaledwie 10 głosów.

– Dziękuję swoim wyborcom za głosy. Cieszę się, że przyjęta przeze mnie metoda prowadzenia kampanii „od drzwi do drzwi” przyniosła efekt – mówi Mateusz Głasek. – Rezultatem rozmów z mieszkańcami jest kilkanaście zapisanych kartek z uwagami, pomysłami i prośbami dotyczącymi okręgu i miasta. Wysłuchałem także wielu ciekawych opinii na temat obecnych radnych i prezydenta – dodaje nowo wybrany radny.

Choć trudno wyborom uzupełniającym nadać rangę prawyborów, to jednak wielu obserwatorów lokalnej polityki w ich wynikach próbuje doszukiwać się wyborczych sympatii mieszkańców przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Dla Mateusza Głaska nie był to pierwszy start w wyborach. O mandat radnego ubiegał się trzy lata temu. W okręgu, z którego teraz został wybrany, osiągnął wtedy trzeci wynik. Zarówno przed trzema laty, jak i teraz mógł liczyć na poparcie Bartłomieja Kozłowskiego, prezesa SIM-u, który w ostatnich wyborach samorządowych w drugiej turze rywalizował o fotel prezydenta Otwocka ze Zbigniewem Szczepaniakiem. Przy okazji wyniku Głaska nazwisko Bartłomieja Kozłowskiego ponownie pojawia się na liście kandydatów na prezydenta miasta.

Również dla Piotra Pieniaka to nie był pierwszy start w wyborach. Trzy lata temu z list Prawa i Sprawiedliwości o mandat radnego bezskutecznie ubiegał się w okręgu nr 1. Teraz wprawdzie startował z Prawo i Samorządność Otwock Kresy, ale również mógł liczyć na poparcie lokalnych działaczy PiS-u. z kolei dla sympatyzującej z PSL-em Barbary Stockiej był to debiut w wyborach do władz miasta. W ostatnich wyborach bezskutecznie ubiegała się o mandat radnej powiatowej.

Ostatnia z kandydatek Monika Orłowska mogła liczyć na poparcie Stowarzyszenia Prawe Miasto, organizacji skupiającej w swoich szeregach osoby o konserwatywno-liberalnych poglądach. Na jego czele stoi Paweł Walo, mąż Pauliny Walo, która w 2014 roku startowała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Otwocka z KW Nowa Prawica – Janusz Korwin-Mikke.

WYNIKI WYBORÓW

 • Mateusz Głasek (KWW Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców SIM) – 151 głosów.
 • Barbara Stocka (KWW Barbary Stockiej) – 94 głosy.
 • Piotr Pieniak (KWW Prawo i Samorządność Otwock Kresy) – 69 głosów.
 • Monika Orłowska (KWW Prawe Miasto) – 10 głosów.

One thought on “Głasek nowym radnym z Kresów

 • 4 września 2017 o 12:01
  Permalink

  Znam Mateusza osobiście!! – BARDZO PORZADNY CZŁOWIEK!!!!
  Powodzenia

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.