Lans przy łopacie

Kunktatorstwem ze strony zarządu powiatu i koalicji nazwał Krzysztof Szczegielniak obecność tylko dwóch radnych na uroczystości symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego mostu przez Świder. – Według jakiego klucza zaproszono te osoby na wydarzenie związane z rozpoczęciem jednej z najbardziej kosztownych inwestycji w powiecie? – dopytują inni radni.

SYLWIA WYSOCKA

Wbicie łopaty pod budowę nowego mostu drogowego łączącego brzegi Świdra odbyło się we wtorek, 22 sierpnia. Wcześniej, 18 sierpnia, w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Karczewie podpisano umowę na realizację tej inwestycji. W tym samym czasie finalizowano drugą dużą inwestycję, jaką jest kolejny etap przebudowy dróg powiatowych w Pogorzeli i Otwocku.

W publikowanych na stronach internetowych starostwa artykułach oraz na zdjęciach uwieczniających te wydarzenia oprócz przedstawicieli zarządu powiatu, dyrekcji ZDP, wykonawców prac i reprezentantów otwockiego samorządu widoczni i wymienieni z nazwiska są dwaj powiatowi radni – Artur Brodowski i Janusz Goliński. I obecność wyłącznie tych dwóch reprezentantów rady, albo ściślej mówiąc brak obecności innych, wzburzyła część radnych głównie reprezentujących w radzie okręg otwocki.

Sprawa stała się tematem gorącej dyskusji na sierpniowym posiedzeniu komisji edukacji, kultury i sportu, na której radny Jacek Czarnowski pytał członka zarządu powiatu nadzorującego sprawy promocji i kultury Romana Zdunika, według jakiego klucza zapraszani są radni do otwarcia różnych inwestycji i jaki ma to związek z rangą przedsięwzięcia? – Ja nie byłem ani razu zaproszony na tego typu wydarzenie. Wydawać by się mogło, że im więcej jest radnych, tym wyższą rangę ma wydarzenie – stwierdził Czarnowski. Podobnie uważa Krzysztof Szczegielniak. – 30-milionowa inwestycja jest chyba bardzo ważna dla powiatu. Zaproszenie na jej inaugurację tylko dwóch radnych jest niepoważne, śmieszne i kunktatorskie ze strony zarządu i członków koalicji. Wybiera się „swoich” i tylko swoim robi się zdjęcia – stwierdził.

Obecni na posiedzeniu komisji członkowie zarządu Roman Zdunik i Aneta Bartnicka obiecali, że zwrócą uwagę na równe traktowanie radnych. Chociaż, jak tłumaczył Zdunik, wydział promocji i kultury akurat zaproszeniami na tego typu wydarzenia się nie zajmuje. – Przykro mi, jeśli radni czują się pominięci. Na każdą ważną imprezę kulturalną wszyscy radni otrzymują zaproszenia. Ale będzie dobrze, przecież w przypadku mostu czeka nas jeszcze przecinanie wstęgi… – podsumował.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.