Wielkie budzenie Agi

Piknik na pożegnanie lata, połączony z akcją „Budzimy Agnieszkę”, odbył się tym razem nie przed Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji, które było głównym organizatorem imprezy, ale w centrum Józefowa na skwerze im. św. Jana Pawła II. I to był bardzo dobry pomysł!

FILIP PYTLAWSKI

Położone na peryferiach miasta ICSiR nie może liczyć na zbyt wielu przypadkowych gości. Tam trzeba się specjalnie wybrać. Co innego centrum, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje, a obok znajdują się plac zabaw i popularna lodziarnia. Na efekty nie trzeba było długo czekać i piknik przez cały dzień cieszył się wielkim zainteresowaniem. Tym bardziej że nie brakowało atrakcji, a imprezę po-łączono z akcją charytatywną.

Podczas pikniku Komitet Społeczny Sąsiad dla Sąsiada – Józefów Pomaga zbierał pieniądze na rehabilitację Agi Holki, która w 2014 roku została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i od tego czasu jest w śpiączce. Do akcji włączyło się wielu mieszkańców Józefowa i gości z sąsiedztwa. W samej wyprzedaży garażowej uczestniczyło ponad 60 wystawców.

– Zebraliśmy teraz około 7 tys. zł. Razem z pieniędzmi, które uzbieraliśmy wcześniej, mamy już ponad 15 tys. zł, a zbiórka trwa do końca roku. Wpływają kolejne pieniądze, w puszce w ICSiR mamy już kilkaset złotych, a planujemy jeszcze zbiórkę w wybranych punktach na terenie miasta: w sklepach, restauracjach, punktach usługowych. Pieniądze przekazywane są rodzicom Agnieszki i wykorzystywane na jej rehabilitację – opowiada Piotr Gąszcz z ICSiR.

Dzieci kusiły: miasteczko dmuchanych zabawek, rodeo, warsztaty garncarskie i bębniarskie, gry zręcznościowe oraz warsztaty bezpieczeństwa przygotowane przez józefowskich harcerzy. Na scenie podziwialiśmy wokalistów, tancerzy i sportowców, m.in.: wykonujące taniec cygański babcię i wnuczkę, czyli Ulę Jarosiewicz i Maję Wojtale, oraz pokaz pole dance w wykonaniu Eweliny Izdebskiej i Sashy Sukhar. Swoje stoiska miały józefowskie kluby sportowe.

To był dzień pełen wrażeń. Żegnając się i dziękując, organizatorzy zaprosili wszystkich w to samo miejsce już 2 czerwca 2018 roku na piknik z okazji Dnia Dziecka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.