Napędzani adrenaliną

Już w sobotę, 9 września w sąsiedztwie dawnego wysypiska śmieci spotkają się miłośnicy ekstremalnej zabawy spod znaku trzech liter – FMX. Motocyklowe akrobacje są zawsze silnym magnesem, ale zawody kuszą też innymi atrakcjami.

PRZEMEK SKOCZEK

Podniebne loty motocyklowe to jedna z efektowniejszych imprez plenerowych w mieście. W tym roku stała ona pod znakiem zapytania, ale na szczęście w miejskiej kasie znalazły się pieniądze na jej organizację. Są wprawdzie nieco skromniejsze, ale wystarczające.

– Tegoroczna edycja to powrót do korzeni, czyli skupiamy się przede wszystkim na jednej dyscyplinie, a mianowicie Freestyle Motocross. Impreza zostanie przeprowadzona w formule zawodów FMX w dwóch kategoriach: FMX Pro i FMX Amator. Weźmie w nich udział czołówka polskich zawodników, wśród których będą ubiegłoroczny zwycięzca Rafał Biały, a także Marcin Łukaszczyk i Bartek Ogłaza – zapowiada Grzegorz Czerwiec z ekipy Freestyle Family, która wraz z miastem Otwock jest organizatorem imprezy.

Jak co roku szanse na pokazanie się będą mieli także amatorzy, dla których przygotowana będzie inna rampa na trochę krótszym dystansie. Nie zabraknie food trucków, dobrej muzyki, a przede wszystkim niesamowitych emocji i najtrudniejszych trików.

Warto przypomnieć, że przed rokiem jeden z zawodników nie opanował w powietrzu maszyny. Motocykl wyślizgnął mu się z rąk i wraz z kierowcą spadł z wysokości kilkunastu metrów. Na szczęście zawodnik upadł na pochyłe zbocze nasypu i nikomu nic się nie stało.

To jednak sport ekstremalny, a adrenalina jest w nim drugim po benzynie paliwem napędzającym tę ryzykowną zabawę. Impreza zaczyna się o godz. 14 i potrwa do późna, więc warto zarezerwować całe popołudnie i wieczór.

Dawne wysypisko śmieci, ul. Warsztatowa 1, sobota, 9.09, godz. 14, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.