Owocowe szaleństwo na rynku

Pierwsze liście drzew na ziemi to znak, że nadszedł czas zbiorów jabłek. Sadownicy z gminy Sobienie-Jeziory mają niezawodny sposób, żeby dobrze przygotować się do czekającej ich pracy. Zanim ruszą na drabiny, muszą pobawić się i zintegrować podczas corocznego sobieńskiego Owocobrania. W tym roku zabawa na rynku trwała do białego rana.

MICHAŁ RUDZKI

Zbliżająca się jesień to najbardziej pracowita pora roku dla wszystkich sadowników. Przed nimi kilka tygodni ciężkiej pracy w sadzie. Żeby nabrać sił i ochoty, od kilku lat w ostatnią niedzielę sierpnia w Sobieniach-Jeziorach organizują otwartą imprezę, która jest symbolicznym rozpoczęciem sezonu zbioru plonów i zarazem okazją do wspólnej zabawy.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali ciekawy program artystyczny. Najpierw zaprezentował się Teatr Muzyczny Czerwony Kapturek. Po godzinnym przedstawieniu był czas na konkursy z nagrodami. Później scenę opanowali dzieci i młodzież z miejscowych szkół. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne nagrodzone przez widownię gromkimi brawami. Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników folkloru i tradycji ludowej. Specjalnie na tę okazję do Sobień-Jezior przybył Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów będący jednym z największych propagatorów polskiej kultury i polskich tańców narodowych.

Artyści zaprezentowali wiele tańców ludowych pochodzących z różnych stron Polski, a także wykonali ludowe pieśni i przyśpiewki. Potem na scenie pojawił się zespół Revia, który przygotował widzów do występu gwiazd wieczoru – K. Martina oraz Red Queen. Mimo rzęsistego deszczu publiczność dała porwać się do tańca. Na zakończenie imprezy ponownie wystąpiła formacja Revia, która bawiła mieszkańców Sobień-Jeziory i okolic do późnych godzin nocnych, wykonując największe hity muzyki disco polo i dance.

Przez całą imprezę na uczestników owocowego święta czekało mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie, mała gastronomia, ogródki piwne, stragany z zabawkami, a na stoiskach producentów owoców z terenu gmin Sobienie-Jeziory i Wilga można było poczęstować się m.in. pysznymi jabłkami i śliwkami. Wśród gości obecni byli m.in.: były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński i Bożena Żelazowska radna Sejmiku Mazowieckiego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.