Czwarty wymiar

Już w przyszły weekend czeka nas kolejne wielkie święto bluesa – czwarta edycja otwockiego festiwalu Blues Bazar, którego gwiazdą będzie tym razem Layla Zoe z Kanady. Dziś, podkręcając klimat, proponujemy garść wspomnień.

Tegoroczna edycja będzie nieco rozbudowana, już w sobotę, 16 września w PMDK odbędzie się koncert konkursowy młodych zespołów – zwycięzca zagra w niedzielę na dużej scenie przed polskimi gwiazdami i gośćmi zagranicznymi: Noahe Wotherspoonem z USA, grupą Demian Band z Argentyny oraz Kanadyjką Laylą Zoe. Więcej o nich i programie już za tydzień.

Gdy w 2014 roku padło hasło „blues na bazarze”, wiele osób reagowało niedowierzaniem i sceptyków nie brakowało. Dziś, już po trzech ogromnie udanych edycjach, które przyciągnęły tysiące widzów, wiemy, że to strzał w dziesiątkę. Sława o otwockiej imprezie idzie w Polskę i świat, ponieważ jej poziom jest znakomity. To zdecydowanie jedno z najciekawszych bluesowych wydarzeń w kraju.

Podczas pierwszej edycji bawiły nas takie gwiazdy zza oceanu jak: Dudley Taft Band i Blindside Blues Band z blisko 60-letnim frontmanem Mike’em Onesko, który pokazał, jak można bawić się muzyką i czerpać z niej dziecięcą niemal radość. Rok później była to Dana Fuchs – wokalistka z niespotykaną charyzmą – Janis i Robert Plant w jednym, a w 2016 roku wystąpił czarnoskóry Carvin Jones, uznawany za najjaśniejszą młodą gwiazdę na bluesowej scenie. Grał też czeski The Cell – specjaliści od southern-rocka, duńskie powertrio Blindstone.

Wystąpili również polscy artyści m.in.: Kraków Street Band i Krzysztof „Dr Blues” Rybarczyk ze swoim projektem B.B. King Tribute, Drunk Lamb, Jaw Raw, Blues Time, Mad Pilots, Outsider Blues z genialnym Piotrkiem Bienkiewiczem – istnym gitarowym zwierzakiem! Lokalną scenę reprezentowali: The Piszczors, Hype Real, Crazy Mole.

Popatrzmy na zdjęcia, wspomnijmy tamte koncerty i szykujmy się na przyszły weekend. Na pewno będzie niezapomniany!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.