Zabytki wśród zabytków

Otwock: Wiekowe auta ruszą w drogę.

Już w następną niedzielę, 24 września odbędzie się I Rajd Turystyczny Pojazdów Zabytkowych „Świdermajer” organizowany przez stowarzyszenie Oldtimer Otwock. Trwają zapisy uczestników.

PRZEMEK SKOCZEK

Utworzone w tym roku stowarzyszenie zrzeszające lokalnych właścicieli zabytkowych pojazdów znamy jak dotąd przede wszystkim z organizacji wakacyjnych zlotów, podczas których można podziwiać najpiękniejsze i najciekawsze samochody i motocykle. Spotkanie raz do roku to jednak za mało. Dlatego pojawił się pomysł na nową inicjatywę, jakiej jeszcze nie było na terenach Otwocka.

– Zachęcamy do wspólnej zabawy, którą wypełnią zwiedzanie urokliwych miejsc oraz liczne zadania dla uczestników. Trasa rajdu liczy około 55 km i prowadzi przez miasto oraz przylegające do niego tereny. Będzie można zobaczyć piękne wille w stylu świdermajer i dowiedzieć się, co gnije w Otwocku, a trasę pokonać, jadąc po różnych drogach, od asfaltowych po miejskie szutrowe ulice. Jedną z atrakcji jest odwiedzenie Pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim oraz barokowego kościoła w Karczewie – zapowiada Mariusz Czajka z Oldtimer Otwock.

Impreza odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 września. Początek zaplanowano na godz. 9. Auta wyruszą z parkingu przed liceum
im. K. I. Gałczyńskiego, meta będzie znajdować się na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej. Przewidziano udział 30 załóg. Chęć udziału należy zgłaszać mailowo, pisząc na adres: swidermajerajd@zoho.eu. Wpisowe wynosi 20 zł od załogi.

One thought on “Zabytki wśród zabytków

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.