Pióropusz nad wagonem

ZAPOWIEDŹ: NIEDZIELNA PRZEJAŻDŻKA CIUCHCIĄ:

Przejazdy zabytkowym pociągiem parowym to już wawerska tradycja. W niedzielę, 17 września podczas wydarzenia „Kolej na Wawer” odbędzie się także piknik rodzinny, którego gwiazdą będzie zespół Perfect.

PRZEMEK SKOCZEK

Gdy zabytkowe koła stukocą po torach, a nad wagona-mi unoszą się pióropusze dymu, można poczuć się jak czasach, kiedy nie było jeszcze telewizorów i spódniczek mini. Na tę podróż w czasie zaprasza Wawerskie Centrum Kultury. Bilety na przejazdy pociągiem są już do nabycia w międzyleskiej centrali placówki przy ul. Żegańskiej 1a. Dorośli i młodzież od 12. roku życia płacą za przejazd 15 zł, dzieci od trzech do 12 lat – 7 zł, a maluchy poniżej trzeciego roku życia podróżują bezpłatnie. W planie są dwa kursy z Warszawy do Falenicy i z powrotem. Rozkład jazdy podajemy w ramce.

Natomiast o godz. 15 na terenie parkingu przy Urzędzie Dzielnicy (Międzylesie, ul. Żegańska 1) rozpocznie się piknik „Magia Różnorodności”. W programie są m.in.: spektakl dla najmłodszych, wystawy muzyczne i taneczne, zabawa dla dzieci „Lokomotywa marzeń”, przejazd motocykli i zabytkowych samochodów, a na zakończenie, o godz. 19, koncert zespołu Perfect. Wstęp wolny.

Rozkład jazdy:

  • Warszawa Gdańska – odjazd o godz. 11, Warszawa Falenica – przyjazd o godz. 11.43.
  • Warszawa Falenica – odjazd o godz. 13.35, Warszawa Gdańska – przyjazd o godz. 14.17.
  • Warszawa Gdańska – odjazd o godz. 15.10, Warszawa Falenica – przyjazd o godz. 15.53.
  • Warszawa Falenica – odjazd o godz. 17.10, Warszawa Gdańska – przyjazd godz. 17.52.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.