Zamkną wiadukt?

JÓZEFÓW: BUDUJĄ MOST, ZAMKNĄ WIADUKT?

Na początku września mieszkańców Józefowa zelektryzowała wiadomość, że w związku z budową mostu przez Świder planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu wiaduktu na ul. Jarosławskiej. – Sprawa zamknięcia wiaduktu nie jest przesądzona. Być może takie rozwiązanie nie będzie konieczne – tonuje emocje wicestarosta Paweł Rupniewski.

SYLWIA WYSOCKA

Sprawa wyszła na jaw 1 września podczas sesji, gdy przewodniczący rady miasta Cezary Łukaszewski odczytał treść korespondencji prowadzonej przez wice-burmistrza Marka Banaszka z władzami powiatu. Dotyczyła ona rozwiązań komunikacyjnych związanych z budową nowego mostu przez Świder.

W piśmie z początku lipca wiceburmistrz pytał o rozwiązania na terenie Józefowa, w tym o to, czy przewidywana jest przebudowa istniejącego wiaduktu wymagająca wyłączenia obiektu z użytkowania. Po miesiącu Zarząd Dróg Powiatowych odpowiedział, że w 2017 roku wybudowany zostanie mur oporowy pod wiaduktem drogi wojewódzkiej nr 721 (ul. Jarosławska – przyp. red.). Będzie to skutkować wyłączeniem wiaduktu z ruchu na czas prowadzenia robót, a objazd wyznaczony zostanie ulicami Sikorskiego i Piłsudskiego.

Józefowscy radni nie tylko spodziewają się kłopotów komunikacyjnych związanych z tym, że ruch zostanie skierowany do centrum miasta, ale w ogóle są zdziwieni takim rozwiązaniem. – Wicestarosta Paweł Rupniewski w rozmowach zapewniał, że wiadukt nie będzie zamknięty, a budowa mostu nie spowoduje żadnych objazdów – przypominał radny Paweł Kołodziej.

Próbowaliśmy ustalić, kiedy wiadukt miałby zostać zamknięty. Jednak konkretnej odpowiedzi nie dostaliśmy. W Zarządzie Dróg Powiatowych poinformowano nas tylko, że może to nastąpić podczas prowadzenia robót drogowych, czyli od drugiej połowy września do końca listopada 2017 roku.

Podobne informacje przekazała rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Monika Burdon. Inwestor zgłosił, że w związku z budową mostu zachodzi potrzeba wyłączenia drogi nr 721 na odcinku od ronda na skrzyżowaniu z ulicami Jarosławską i Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Wronią, a prace będą prowadzone w trzecim kwartale br.

– Zwrócimy się do projektanta z pytaniem, na ile czasu ten odcinek drogi miałby zostać wyłączony z ruchu – powiedziała „Linii” rzecznik mazowieckiego ZDW. Z kolei WPM MOSTY, które realizuje inwestycję, w ogóle nie udzieliło nam odpowiedzi. Kierownik budowy Konrad Konopka nie był do tego upoważniony, a zarząd firmy nie odpowiedział na przesłane mailem pytanie.

Tymczasem wywołany na sesji wicestarosta Paweł Rupniewski poinformował „Linię”, że zamknięcie wiaduktu nie jest jeszcze przesądzone.

– W przypadku budowy mostu opracowany jest już wstępny projekt tymczasowej organizacji ruchu w przypadku zamknięcia wiaduktu na ul. Jarosławskiej. Jest on jednak wciąż analizowany pod kątem jak najmniejszej uciążliwości zarówno dla mieszkańców Józefowa, jak i Otwocka. Sprawa zamknięcia wiaduktu nie jest jednak przesądzona – być może takie rozwiązanie nie będzie konieczne. Ostateczna decyzja będzie znana prawdopodobnie w połowie września – tłumaczy wicestarosta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.