„Dziewiątka” bez hali

OTWOCK: BRAKUJE MIEJSCA NA SALĘ GIMNASTYCZNĄ.

Na drodze do budowy sali gimnastycznej dla uczniów SP nr 9 w Jabłonnie-Świerku stoi… boisko. Obiekt może powstać, ale na działce za „Orlikiem”. Jednak wtedy nie będzie połączony ze szkołą. Trwają poszukiwania lepszego rozwiązania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Uczniowie SP nr 9 od lat marzą o sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Gdy jest zimno lub pada deszcz, podczas lekcji WF-u muszą korzystać ze szkolnego korytarza. W budżecie miasta znaleziono pieniądze na wykonanie projektu sali gimnastycznej dla „Dziewiątki”. Pojawił się jednak problem.
– Sala gimnastyczna nie może powstać z przodu z uwagi na dosyć głęboką linię zabudowy. Boisko „Orlik” nie zostało usytuowane w granicach działki, tylko w jej części środkowej. To powoduje, że dzisiaj dobudowanie sali gimnastycznej od frontu nie jest możliwe – poinformowała na komisji oświaty 7 września wiceprezydent Otwocka Agnieszka Wilczek.

– To jest właśnie efekt polityki oświatowej w Otwocku. Dlaczego budując „Orlik”, nikt nie pomyślał wtedy o jego usytuowaniu? Teraz sala gimnastyczna ma być za boiskiem?! – skomentowała przewodnicząca komisji radna Monika Kwiek.

W tej sytuacji władze miasta muszą podjąć decyzję, czy budować obiekt sportowy w głębi działki za „Orlikiem”, czy mając na względzie wniosek jednego z mieszkańców, rozważyć inne rozwiązanie. Chodzi o propozycje jednego z właścicieli działki, która sąsiaduje ze szkołą. Zaproponował on sprzedaż części terenu do celów oświatowych oraz zawnioskował o przekształcenie pozostałej części działki do celów budowlanych. Dokupienie tej sąsiedniej działki umożliwiłoby realizację inwestycji w połączeniu ze szkołą.

Radni z komisji oświaty poprosili prezydenta o sprawdzenie, czy takie rozwiązanie jest możliwe (chodzi zwłaszcza o zmianę przekształcenia działki, na której teraz w planie są tereny leśne). Kolejnym krokiem byłyby negocjacje dotyczące ceny. Z kolei rodzice uczniów proponują likwidację jednego, mniejszego boiska i w tym miejscu wybudowanie sali gimnastycznej. Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.