Ekstaza na koniec lata!

KARCZEW/OTWOCK: FESTYN NA ŁUGACH.

Tłumów nie było, ale tegoroczny piknik „Pożegnanie lata na Ługach” i tak przejdzie do historii. Wszystko za sprawą gorącej atmosfery, w jaką wprowadziła publiczność gwiazda wieczoru – zespół Extazy.

MICHAŁ RUDZKI

Nie ma się co oszukiwać – kończące się lato nie rozpieszczało nas pogodą. Niektórzy zapewne powiedzieliby z przekąsem: „Co tu żegnać, skoro nawet lata nie było?!” Bez względu na okoliczności organizatorzy karczewskiego festynu szykowali się na wielką fetę. Dlatego zdecydowali o zmianie lokalizacji imprezy.

Przez ostatnich kilka lat festyn odbywał się na parkingu u zbiegu ulic Miziołka i Danuty. Teraz został przeniesiony na teren Zespołu Szkół
w Karczewie. Ta decyzja wywołała szeroką dyskusję wśród mieszkańców prowadzoną między innymi na portalach społecznościowych. Jedni twierdzili, że nowe miejsce jest zdecydowanie bezpieczniejsze i bardziej odpowiednie na tego typu imprezy. Inni byli zdania, że festyn traci charakter pożegnania lata na Ługach, bo odbywa się poza granicami osiedla. Byli również tacy, którzy prognozowali, że zmiana lokalizacji odbije się na frekwencji, ponieważ festyn odbędzie się z dala od bloków. I być może było w tym trochę racji, bo frekwencja była niższa, niż się spodziewano.

Bez względu na wszystko na zielonej polanie wokół szkoły pojawiło się wiele atrakcji. Na najmłodszych czekały m.in.: wesołe mia- steczko, ogromne dmuchane zjeżdżalnie i stragany, na których każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. W tym czasie na scenie od wczesnych godzin popołudniowych swoje umiejętności prezentowali lokalni artyści i sportowcy. Na początku można było zobaczyć pokaz karate, a także tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci z osiedlowego Klubu Grota.

Zaprezentowały się również dzieci w wieku przedszkolnym, które w tańcu świetnie bawiły się na scenie. W dalszej kolejności na karczewskiej scenie wystąpili m.in. wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku oraz młodzi artyści z zespołu Gębule i ze Studia Piosenki, które działają przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie. Na deskach karczewskiej estrady nie mogło też zabraknąć lokalnego zespołu Zdziśki działającego przy osiedlowym klubie seniora. Grupa zaprezentowała bogaty repertuar, który obejmował nie tylko nowości, ale również piosenki sprzed kilkudziesięciu lat.

Im bliżej wieczoru, tym gorętsza stawała się atmosfera. Rozgrzewką przed koncertem gwiazdy wieczoru był występ zespołu o nazwie… A tu per tu, który przeniósł publiczność do słonecznej Italii, prezentując największe włoskie przeboje. Tuż po godzinie 19 nastąpił punkt kulminacyjny imprezy – występ formacji Extazy. Twórcy takich hitów disco polo jak „Tylko moja dziewczyna”, „Buzi to za mało”, „Dziewczyna idealna”, „Kocham twoje oczy”, „W oczach niebo” czy „Chciałem być” przyciągnęli wielu fanów z okolicy, wśród których dominowała młodzież. Na koniec imprezy wystąpił znany lokalny zespół Fanaberia, który przygrywał do tańca do późnych godzin wieczornych, po czym mieszkańcy oficjalnie pożegnali tegoroczne lato.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.