Fontanna utonęła w papierach

OTWOCK: PIERWSZY WYTRYSK DOPIERO W PRZYSZŁYM ROKU.
Woda miała z niej tryskać jeszcze w wakacje, ale uruchomienie kamiennej fontanny obok przystanku autobusowego przy ul. Armii Krajowej okazało się dużo trudniejsze, niż pierwotnie przypuszczano. Tym razem nie sprawy techniczne, a formalności spowodowały, że na pierwszy wytrysk trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Niestety, byliśmy zbytnimi optymistami, jeśli chodzi o termin uruchomienia fontanny – przyznaje w rozmowie z „Linią” Wiktor Lach, prezes fundacji Dobra Przestrzeń, która chce, aby znów tryskała z niej woda, a nie rosły tam kwiaty. Wokół fontanny zamontowane zostałyby ławki i posadzone nowe krzewy, bo to ma być dla mieszkańców miejsce wypoczynku. Z taką inicjatywą fundacja zgłosiła się do urzędu miasta już w kwietniu br.

Na sesji 27 kwietnia rada miasta przeznaczyła 23 tys. zł na remont fontanny i zagospodarowanie zieleni skweru przy przystanku. Potem pracownicy OPWiK odkopali fontannę i sprawdzili stan techniczny instalacji. Od tego czasu w tym miejscu nic się nie dzieje, a prace przeniosły się w zacisze urzędniczych gabinetów, gdzie kompletowane są dokumenty. Do przeprowadzenia remontu fontanny potrzebny jest projekt, którego formalnie jeszcze nie ma. Na początku sierpnia fundacja złożyła do urzędu miasta pismo w tej sprawie. Urzędnicy tłumaczą, że było dużo zadań do wykonania, dlatego jest ono rozpatrywane dopiero teraz.

– Oferta fundacji jest analizowana. Sprawdzamy, czy możemy udzielić fundacji pozwolenia na wykonanie prac projektowych związanych z remontem fontanny – poinformował nas Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.

Przedstawiciele fundacji cierpliwie czekają. – Choć fizyczne prace przy remoncie fontanny nie trwałyby dłużej niż dwa tygodnie, to sprawy formalnych uzgodnień i wykonania potrzebnej dokumentacji zajmują bardzo dużo czasu. Zarówno fundacja, jak i urząd muszą wypracować dobry model wzajemnej współpracy, który nie pozostawi wątpliwości formalnoprawnych, aby realizacja projektów w przyszłości przebiegała sprawnie. Mamy nadzieję, że część remontu uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku – przyznaje w rozmowie z „Linią” Wiktor Lach.

  • wioska says:

    same ochy i achy dla urzędu miasta, brawo!

One thought on “Fontanna utonęła w papierach”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl