Starosta pozwolił na „Kupiecką”

OTWOCK: ZIELONE ŚWIATŁO DLA BUDOWY GALERII.

W piątek, 15 września wicestarosta Paweł Rupniewski wydał pozwolenie na budowę dla planowanej Galerii Kupieckiej. – Mam nadzieję, że teraz ta inwestycja zostanie zrealizowana – mówi Rupniewski.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Analiza dokumentacji złożonej przez inwestora, spółkę WOT Invest, zajęła starostwu ponad miesiąc. Na wydanie decyzji jest 60 dni, więc wszystko odbyło się w terminie. Badano sprawę planu miejscowego i zapisów ustawy o obiektach wielkopowierzchniowych.

– Trudno dokonać jednoznacznego rozstrzygnięcia, te przepisy dotyczą raczej opracowywania planów i studium. My sprawdzamy zgodność z planem inwestycji i na tej podstawie wydajemy decyzję. Rozważaliśmy wszystkie „za” i „przeciw” i wydaliśmy pozytywną decyzję. Według mnie ta inwestycja jest zgodna z miejscowym planem – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski.

Decyzja uprawomocni się za dwa tygodnie, chyba że zostanie złożony protest. Gdy pozwolenie na budowę będzie już prawomocne, inwestor będzie mógł wrócić do rozmów z radą miasta w sprawie formy przekazania mu prawa własności do pięciu małych działek na terenie, gdzie chce budować galerię. Obecnie dzierżawi je od miasta.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.