Starosta pozwolił na „Kupiecką”

OTWOCK: ZIELONE ŚWIATŁO DLA BUDOWY GALERII.

W piątek, 15 września wicestarosta Paweł Rupniewski wydał pozwolenie na budowę dla planowanej Galerii Kupieckiej. – Mam nadzieję, że teraz ta inwestycja zostanie zrealizowana – mówi Rupniewski.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Analiza dokumentacji złożonej przez inwestora, spółkę WOT Invest, zajęła starostwu ponad miesiąc. Na wydanie decyzji jest 60 dni, więc wszystko odbyło się w terminie. Badano sprawę planu miejscowego i zapisów ustawy o obiektach wielkopowierzchniowych.

– Trudno dokonać jednoznacznego rozstrzygnięcia, te przepisy dotyczą raczej opracowywania planów i studium. My sprawdzamy zgodność z planem inwestycji i na tej podstawie wydajemy decyzję. Rozważaliśmy wszystkie „za” i „przeciw” i wydaliśmy pozytywną decyzję. Według mnie ta inwestycja jest zgodna z miejscowym planem – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski.

Decyzja uprawomocni się za dwa tygodnie, chyba że zostanie złożony protest. Gdy pozwolenie na budowę będzie już prawomocne, inwestor będzie mógł wrócić do rozmów z radą miasta w sprawie formy przekazania mu prawa własności do pięciu małych działek na terenie, gdzie chce budować galerię. Obecnie dzierżawi je od miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.