Piesi będą bezpieczniejsi

OTWOCK: WIEMY, KTÓRE PRZEJŚCIA ZOSTANĄ DOŚWIETLONE.
W tym roku tylko cztery przejścia dla pieszych na otwockich drogach zostaną specjalnie oświetlone, żeby były jeszcze bezpieczniejsze. Na pozostałe 36 przejść, które zgłosili policja i Czytelnicy „Linii”, nie wystarczy pieniędzy, ale mają być one sukcesywnie oświetlane w przyszłym roku.

Przejście przy „Ekonomie“ będzie dobrze oświetlone

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Potrzeba poprawy bezpieczeństwa pieszych w Otwocku jest duża. W ramach przeprowadzonej w wakacje wspólnej akcji policji, władz miasta oraz „Linii”, w której Czytelnicy zgłaszali swoje propozycje, wytypowano 40 przejść wymagających oświetlenia. Rada miasta przeznaczyła na ten cel z budżetu Otwocka 70 tys. zł. Wiadomo, że za tę kwotę w tym roku nie uda się zamontować nowoczesnych lamp na wszystkich zgłoszonych zebrach.

Wydział inwestycji urzędu miasta przedstawił szacunkowy koszt oświetlenia poszczególnych przejść. Waha się on od 14 tys. 500 zł do
24 tys. zł. Prezydent zwrócił się więc do radnych o wytypowanie czterech miejsc z listy, gdzie nowoczesne słupy oświetleniowe z lampami o jasnym świetle LED są najbardziej potrzebne. Sprawą zajęli się członkowie komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego.

Przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski zgłosił z listy przejście na wysokości ul. Wawerskiej 8 i 10, radny Przemysław Bogusz zebrę na ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Konopnickiej, radny Witold Wachnicki przejście dla pieszych na ul. Majowej róg ul. Mostowej, a radny Andrzej Kamiński zebrę na ul. Czaplickiego przy ul. Kościuszki. Te lokalizacje zostały przegłosowane i tam jeszcze w tym roku zostaną zainstalowane nowoczesne lampy.

Zgłaszane przez radnego Kamińskiego przejście na rogu ul. Żeromskiego i Reymonta (na które zwracało też uwagę wielu Czytelników „Linii”) nie było poddane pod głosowanie. Powodem są plany budowy na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej lub ronda.

Oświetlenie kolejnych przejść z listy ma być kontynuowane w przyszłym roku. – Rada miasta na pewno zabezpieczy w budżecie na 2018 rok pieniądze na montaż lamp na pozostałych przejściach, tak aby bezpieczeństwo pieszych na otwockich drogach sukcesywnie się poprawiało – zapowiada przewodniczący komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego radny Marcin Kraśniewski.

 • michal says:

  oświetlenie w Otwocku jest to groteska. Zobaczmy o której godzinie zapalają się latarnie… w momencie kiedy jest już ciemno. Przez kilkanaście minut chodzi sie po mieście po ciemku. Jest ciemno a my musimy przechodzić przez pasy. Doświetlanie przejść też nie działa. Jest to oszczędność kosztem naszego zdrowia i życia. Latarnie zapalają się za późno. Powinny być włączane przed zmrokiem. Nawet wcześniej kiedy są ciemne chmury. Tak jest w Wawie. Nie godzina decyduje o zapaleniu latarni tylko rzeczywiste ściemnienie.

 • Robert says:

  “specjalnie oświetlone” – uwaga: “żeby były jeszcze(!) bezpieczniejsze(!)” —> (smutne) buahahhahhhaaaaaaa !

 • wioska says:

  który to już rok z kolei na skrzyżowaniu Reymonta/ Żeromskiego powstają światła lub rondo? ktoś z władz miasta umie do tylu liczyć?

  • Uuu says:

   tematu bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Reymonta/ Żeromskiego to już nawet szkoda komentować… ciekawe ile jeszcze musi się tam wydarzyć żeby było zrobione cokolwiek ? 🙁

4 thoughts on “Piesi będą bezpieczniejsi”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl

REKLAMA

OGŁOSZENIE