Do teatru na film

NOWOŚCI PROSTO Z KINA OBEJRZYSZ W „JARACZU”.

Jedno z marzeń mieszkańców w końcu się spełni. Do Otwocka powróci profesjonalne kino! Filmowe nowości będzie można oglądać w Teatrze Miejskim im. Jaracza prawdopodobnie już pod koniec roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na jednym seansie zmieści się 130 widzów

Otwocczanie nie będą już musieli jeździć do kina do stolicy albo do sąsiedniego Józefowa. Po zakupie profesjonalnego projektora i zainstalowaniu systemu dźwięku przestrzennego najnowsze filmy będą wyświetlane w „Jaraczu”. A ceny biletów nie przekroczą 20 zł.

Sprzęt z wyższej półki

Na uruchomienie kina w miejskim teatrze Otwockie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
w wysokości 171 tys. zł. Teraz 270 tys. zł musi dołożyć miasto (jako wkład własny OCK), aby przyznane pieniądze nie przepadły i można było wyświetlać filmy. Rada miasta ma dokonać koniecznych przesunięć w budżecie na sesji, która odbędzie się w tym tygodniu. Pozwoli to na ogłoszenie przetargu na zakup potrzebnego projektora i nagłośnienia.

– Będzie to sprzęt ze średniej wyższej półki i zostanie wybrany w drodze przetargu. Dodatkowo zaplanowana jest modernizacja związana ze wzmocnieniem stropu przed sceną, żeby można było tam zawiesić rozwijany ekran o szerokości sześć metrów do wyświetlania filmów w 2D –mówi Sebastian Rakowski, p.o. dyrektora OCK. Wzmocnienie sufitu jest konieczne, bo taki projektor waży ok. 70 kg. Będzie on laserowy i dużo cichszy niż zwykły wyświetlacz filmów. Nie będzie się też tak nagrzewał.

Bilety online

Oprócz tego zostanie zakupione urządzenie pozwalające podłączyć się do systemu sprzedaży biletów przez internet. Dzięki temu w kasie zapłacimy również kartą, a usługa będzie dostępna także przy zakupie biletów do teatru. Ceny biletów mają być konkurencyjne w stosunku do kin warszawskich, wieczorem droższe, a w dzień tańsze. Z porannych seansów na pewno będą mogły skorzystać otwockie szkoły. Jak zapewnił Sebastian Rakowski, będą wyświetlane nowości filmowe i wysokiej klasy produkcje. Połowę zysków z biletów trzeba będzie oddawać dystrybutorowi, ale pozostała część ze sprzedaży z pewnością podreperuje budżet OCK. Szacuje się, że z jednego seansu może to być 800 zł.

Jeśli wszystkie formalności związane z zakupem sprzętu i jego instalacją odbędą się bez większych problemów, to niewykluczone, że pierwszy film będzie można zobaczyć w teatrze pod koniec tego roku. Otwoccy radni zapowiedzieli, że będą chcieli ufundować mieszkańcom 10 bezpłatnych projekcji na film, który wybierze rada miasta.

2 komentarze do “Do teatru na film

 • 4 października 2017 o 16:13
  Permalink

  👏🙌🙆👍👌 Modlitwy wysłuchane! Jeszcze tylko basen. Ot drobiazg.

  Odpowiedz
  • 5 października 2017 o 09:23
   Permalink

   to na pewno miłościwie panujący w naszym nieszczęśliwym mieście Pan Prezydęt obieca na kolejną kadencję…

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.