„Ósemka” zmienia postój

OTWOCK: TAKSÓWKARZE ODJADĄ Z DWORCA PKP.
W związku z modernizacją linii kolejowej na terenie dworca PKP swój dotychczasowy postój muszą opuścić taksówkarze ze Stowarzyszenia „Ósemka” Taxi. Taksówki odjadą trochę dalej, ale pozostaną w okolicy dworca. Na pasażerów będą czekać na parkingu przy ul. Orlej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Stowarzyszenie „Ósemka” Taxi korzysta z postoju przed dworcem PKP od 21 lat, dzierżawiąc ten teren od kolei. Teraz taksówkarzy czeka przeprowadzka. – Do końca października mamy opuścić to miejsce. Podobno ma ono być wykorzystane na część magazynową czy zaplecze placu budowy – mówi Piotr Bogucki, prezes stowarzyszenia.

Taksówkarze starali się wydzierżawić teren pod nowy postój przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kościelnej. W tej sprawie zwrócili się do władz powiatu. – Najpierw starosta zareagował pozytywnie, mówił, że pomoże, a potem dowiedzieliśmy się, że za ten kawał płyt betonu trzeba będzie płacić 30 tys. zł miesięcznie. Byłem w szoku. Podziękowaliśmy więc za taką pomoc – opowiada Bogucki.

Ostatecznie „Ósemce” udało się porozumieć z PKP i wydzierżawić od kolei zamknięty obecnie parking przy przystanku autobusowym przy ul. Orlej w pobliżu dworca. I co ważne, stawka jest dużo korzystniejsza. To tam zostanie przeniesiony postój taksówek. Czy po zakończeniu prac związanych z modernizacją linii kolejowej i dworca uda się wrócić na dawny postój, tego jeszcze nie wiadomo, choć są takie plany. – Oczywiście, że chcemy wrócić przed dworzec, dlatego trzymamy się tej lokalizacji – dodaje prezes „Ósemki”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.