Centrum handlowe na Morskim Oku

10 HA TERENU CZEKA NA INWESTORA.

Tu na razie jest ściernisko, a może być …OBI, Leroy Merlin, Bricoman lub inny market budowlany. Teren pomiędzy Otwockiem a Karczewem, za ul. Kuklińskiego i Generalską, czeka na inwestora, który wybuduje tam centrum handlowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Za granicą z Karczewem w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych – Ługów i Mors- kiego Oka – jest ponad 10 ha dziewiczego terenu, który w większości należy do prywatnych właścicieli. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam możliwość budowy obiektów wielkopowierzchniowych, czyli o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. To doskonałe miejsce na centrum handlowe i hipermarkety. Wstępne plany do części terenu już są.

Jeden z właścicieli działki prowadzi rozmowy z inwestorem, który miałby na części wybudować market budowlany. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z dużym inwestorem, który jest bardzo zainteresowany tym terenem – mówił na komisji ochrony środowiska i urbanistyki rady miasta Bartosz Jobda, który reprezentował właściciela trzech hektarów znajdujących się między Otwockiem a Karczewem.

Wystąpił on do rady miasta o wpisanie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego drogi, która w przyszłości będzie prowadzić do centrum handlowego. Chodzi o możliwości wybudowania łącznika między ul. Generalską a projektowaną drogą będącą przedłużeniem ul. Danuty w kierunku granicy z gminą Karczew.

– Możemy uczestniczyć w kosztach budowy tej drogi, bo przede wszystkim zależy nam na wpisaniu jej do planu – mówił Jobda. Przekonywał radnych, że na tak duży teren, ograniczony drogą gminną, trudno znaleźć jednego inwestora, dlatego konieczny jest jego podział. – Wtedy uzyskujemy cztery działki po dwa i pół hektara, odpowiednio dla dużego inwestora – argumentował mieszkaniec.

Radni z komisji ochrony środowiska i urbanistyki poparli jego wniosek i przegłosowali taką zmianę w opracowywanym dla tego obszaru miejscowym planie. Teraz musimy poczekać, aż uchwali go rada miasta. – Jestem jak najbardziej za tym, aby ten teren zagospodarować, ale żeby prywatni przedsiębiorcy mogli to zrobić, my jako miasto musimy stworzyć im jakieś warunki, np. drogi dojazdowe – uważa wiceprzewodnicząca rady miasta Magdalena Nowak. Droga podniesie wartość i atrakcyjność działek oraz przyspieszy zagospodarowanie terenu, a tym samym dzięki dochodom z podatków wpłynie korzystnie na budżet miasta.

8 myśli na temat “Centrum handlowe na Morskim Oku

 • 6 października 2017 o 18:03
  Permalink

  Co za idiotyczny pomysł? Kolejny market budowlany zablokuje i tak juz słabo przejezdne miasto jak sie zjedzie cała okolica. Kolejna sprawa kto zezwala na budowę takiego obiektu w centrum mieszkaniowo komunikacyjnym w zatłoczonej zagęszczonej części miedzy obydwoma miastami !? Wszedzie markety, obiekty handlowe sa na obrzeżach miast a nie w ich centrum. Kolejna sprawa a co z przedsiębiorcami lokalnymi?! Zabijemy totalnie handel i wszystkie sklepy budowlano-remontowe sie pozamykają ?! Skandal ! W takim miejscu powinno byc miejsce rekreacyjno wypoczynkowe dla ludzi z ługów, morskiego oka i całej okolicy gdzie mozna isc na spacer, zrelaksować sie itp. Wpuścimy kolejnego molocha na nasz teren, zyski wyprowadzi z polski a polscy przedsiębiorcy zbankrutują bo nie maja szans w konkurencji z zagranicznymi molochami. Gamonie i głąby z otwocka o wielko miejskich ambicjach. Za chwile na każdym rogu bedzie market zagranicznej sieci handlowej. Zabijemy polski biznes do reszty. Gratulacje dla radnych i mieszkańców którzy sie cieszą , jak by problemem bylo jechac 10-15 km do wawy na zakupy do marketu… kolejna sprawa a co z tirami ? Zaleją nas kolejki tirów , rozjadą drogi w Otwocku i Karczewie… . Tu nie ma z czego sie cieszyć . Trzeba płakać ze rzadza nami głąby bez pojęcia o swiecie i przestrzennych zasadach a ciemna masa mieszkańców jeszcze przyklaskuje. Najlepiej idźmy wszyscy na kasy i magazyny do zagranicznych koncernów , beda nas( i tak juz biedy) naród nadal i jeszcze bardziej doić z kasy. Żenada…

  Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 07:04
   Permalink

   to na poważnie? centrum rekreacyjno-wypoczynkowe w smrodzie oczyszczalni ścieków? bardzo fajne to zdanie „Wszedzie markety, obiekty handlowe sa na obrzeżach miast a nie w ich centrum.” To gdzie jest Otwock w tym zdaniu? Bo osiedle mieszkaniowe Morskie Oko to chyba nie jest centrum tylko obrzeża otwockie, a takie „centrum” handlowe Biedronka+Top Market Reymonta/ Żeromskiego wybudowano za płotem innego osiedla mieszkaniowego, raczej nie na obrzeżach, chociaż w mieście policentrycznym to kwestie subiektywne bardzo 🙂 kolejki tirów i rozpad ulic to już pominę, to się na komentarze nie łapie…

   Odpowiedz
  • 25 września 2020 o 23:09
   Permalink

   Przecież to jest największe odludzie Otwocka, gdzie takie sklepy jak nie tam. A ze państwa interesy to naruszy to inna kwestia, a dla nas- ludu będzie po prostu taniej. Dobrze ze Otwock zmierza wreszcie ku normalności !!
   Fajnie jeszcze jakby dołożyli tam sklep ikea to by było coś. A drogi to się naprawi z podatków które zostawi zagraniczny moloch.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 17:18
  Permalink

  Brawo!!! Jak to mówią – do trzech razy sztuka i może w końcu coś powstanie w tym kurniku, jakim dziś jest Otwock. Mieszkam w tym mieście 40 lat i tak jak kiedyś byłem dumny z Otwocka, to dziś się tego miasta trochę wstydzę. Widzę jak prężnie rozwijają się inne miejscowości wokół Warszawy – Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Garwolin, Wyszków, itd. kwitną, a Otwock zarasta wielkimi dziurami. Nieudolne i kłótliwe władze oraz bezsensowne i wieloletnie próby zrobienia z Otwocka uzdrowiska, doprowadziły to miasto do ruiny. To się nie zmieni, jeśli nie ściągniemy do nas handlu i usług na dużą skalę. Każde centrum handlowe obrasta satelitami, które świadczą różnorodne usługi dla tych firm. Zarówno takie centra, jak i ich satelity, to są też miejsca pracy, z których część obejmą mieszkańcy Otwocka. To co zarobią, trzeba będzie wydać na jakieś usługi, więc znów ktoś zarobi. Po pewnym czasie zaczną do Otwocka ściągać też inni inwestorzy i kto wie, może nawet jakieś firmy produkcyjne. To wymusi rozbudowę infrastruktury drogowej, więc może też ZTM z pierwszą strefą dotrze do Otwocka, a może nawet do Karczewa. Jeśli się w Otwocku nic nie ruszy, to za chwilę na karczewskich łąkach coś się otworzy i Otwock stanie się ubogim krewnym swojego sąsiada. Trzymam kciuki za powodzenie!

  Odpowiedz
  • 24 września 2020 o 18:54
   Permalink

   Ja bym proponował Panu się z tad wyprowadzić jak nic się nie podoba Garwolin Mińsk .. czeka na Pana z otwartmi ramionami

   Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 07:08
  Permalink

  tylko trochę się Pan wstydzi? z ruiną to lekka przesada, aż tak źle nie jest, na szczęście nie wszystko zależy od władz miasta i co najmniej kilka miejsc jest fajnych i udanych, a władze to sobie mieszkańcy sami wybrali… demokracja to dyktatura idiotów, większość ludzi do najmądrzejszych nie należy, mamy tu wspaniały przykład do obserwacji, co z tego wynika… niestety 🙁

  Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 15:44
  Permalink

  Centrum handlowe to chyba powinno być gdzieś przy obwodnicy a nie w środku osiedla?

  Odpowiedz
  • 10 października 2017 o 11:07
   Permalink

   a jak osiedle ktoś wziął i wybudował przy obwodnicy to gdzie mam być centrum handlowe?

   Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.