Centrum handlowe na Morskim Oku

10 HA TERENU CZEKA NA INWESTORA.

Tu na razie jest ściernisko, a może być …OBI, Leroy Merlin, Bricoman lub inny market budowlany. Teren pomiędzy Otwockiem a Karczewem, za ul. Kuklińskiego i Generalską, czeka na inwestora, który wybuduje tam centrum handlowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Za granicą z Karczewem w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych – Ługów i Mors- kiego Oka – jest ponad 10 ha dziewiczego terenu, który w większości należy do prywatnych właścicieli. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam możliwość budowy obiektów wielkopowierzchniowych, czyli o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. To doskonałe miejsce na centrum handlowe i hipermarkety. Wstępne plany do części terenu już są.

Jeden z właścicieli działki prowadzi rozmowy z inwestorem, który miałby na części wybudować market budowlany. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z dużym inwestorem, który jest bardzo zainteresowany tym terenem – mówił na komisji ochrony środowiska i urbanistyki rady miasta Bartosz Jobda, który reprezentował właściciela trzech hektarów znajdujących się między Otwockiem a Karczewem.

Wystąpił on do rady miasta o wpisanie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego drogi, która w przyszłości będzie prowadzić do centrum handlowego. Chodzi o możliwości wybudowania łącznika między ul. Generalską a projektowaną drogą będącą przedłużeniem ul. Danuty w kierunku granicy z gminą Karczew.

– Możemy uczestniczyć w kosztach budowy tej drogi, bo przede wszystkim zależy nam na wpisaniu jej do planu – mówił Jobda. Przekonywał radnych, że na tak duży teren, ograniczony drogą gminną, trudno znaleźć jednego inwestora, dlatego konieczny jest jego podział. – Wtedy uzyskujemy cztery działki po dwa i pół hektara, odpowiednio dla dużego inwestora – argumentował mieszkaniec.

Radni z komisji ochrony środowiska i urbanistyki poparli jego wniosek i przegłosowali taką zmianę w opracowywanym dla tego obszaru miejscowym planie. Teraz musimy poczekać, aż uchwali go rada miasta. – Jestem jak najbardziej za tym, aby ten teren zagospodarować, ale żeby prywatni przedsiębiorcy mogli to zrobić, my jako miasto musimy stworzyć im jakieś warunki, np. drogi dojazdowe – uważa wiceprzewodnicząca rady miasta Magdalena Nowak. Droga podniesie wartość i atrakcyjność działek oraz przyspieszy zagospodarowanie terenu, a tym samym dzięki dochodom z podatków wpłynie korzystnie na budżet miasta.

9 komentarzy do “Centrum handlowe na Morskim Oku

 • 6 października 2017 o 18:03
  Permalink

  Co za idiotyczny pomysł? Kolejny market budowlany zablokuje i tak juz słabo przejezdne miasto jak sie zjedzie cała okolica. Kolejna sprawa kto zezwala na budowę takiego obiektu w centrum mieszkaniowo komunikacyjnym w zatłoczonej zagęszczonej części miedzy obydwoma miastami !? Wszedzie markety, obiekty handlowe sa na obrzeżach miast a nie w ich centrum. Kolejna sprawa a co z przedsiębiorcami lokalnymi?! Zabijemy totalnie handel i wszystkie sklepy budowlano-remontowe sie pozamykają ?! Skandal ! W takim miejscu powinno byc miejsce rekreacyjno wypoczynkowe dla ludzi z ługów, morskiego oka i całej okolicy gdzie mozna isc na spacer, zrelaksować sie itp. Wpuścimy kolejnego molocha na nasz teren, zyski wyprowadzi z polski a polscy przedsiębiorcy zbankrutują bo nie maja szans w konkurencji z zagranicznymi molochami. Gamonie i głąby z otwocka o wielko miejskich ambicjach. Za chwile na każdym rogu bedzie market zagranicznej sieci handlowej. Zabijemy polski biznes do reszty. Gratulacje dla radnych i mieszkańców którzy sie cieszą , jak by problemem bylo jechac 10-15 km do wawy na zakupy do marketu… kolejna sprawa a co z tirami ? Zaleją nas kolejki tirów , rozjadą drogi w Otwocku i Karczewie… . Tu nie ma z czego sie cieszyć . Trzeba płakać ze rzadza nami głąby bez pojęcia o swiecie i przestrzennych zasadach a ciemna masa mieszkańców jeszcze przyklaskuje. Najlepiej idźmy wszyscy na kasy i magazyny do zagranicznych koncernów , beda nas( i tak juz biedy) naród nadal i jeszcze bardziej doić z kasy. Żenada…

  Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 07:04
   Permalink

   to na poważnie? centrum rekreacyjno-wypoczynkowe w smrodzie oczyszczalni ścieków? bardzo fajne to zdanie „Wszedzie markety, obiekty handlowe sa na obrzeżach miast a nie w ich centrum.” To gdzie jest Otwock w tym zdaniu? Bo osiedle mieszkaniowe Morskie Oko to chyba nie jest centrum tylko obrzeża otwockie, a takie „centrum” handlowe Biedronka+Top Market Reymonta/ Żeromskiego wybudowano za płotem innego osiedla mieszkaniowego, raczej nie na obrzeżach, chociaż w mieście policentrycznym to kwestie subiektywne bardzo 🙂 kolejki tirów i rozpad ulic to już pominę, to się na komentarze nie łapie…

   Odpowiedz
  • 25 września 2020 o 23:09
   Permalink

   Przecież to jest największe odludzie Otwocka, gdzie takie sklepy jak nie tam. A ze państwa interesy to naruszy to inna kwestia, a dla nas- ludu będzie po prostu taniej. Dobrze ze Otwock zmierza wreszcie ku normalności !!
   Fajnie jeszcze jakby dołożyli tam sklep ikea to by było coś. A drogi to się naprawi z podatków które zostawi zagraniczny moloch.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 17:18
  Permalink

  Brawo!!! Jak to mówią – do trzech razy sztuka i może w końcu coś powstanie w tym kurniku, jakim dziś jest Otwock. Mieszkam w tym mieście 40 lat i tak jak kiedyś byłem dumny z Otwocka, to dziś się tego miasta trochę wstydzę. Widzę jak prężnie rozwijają się inne miejscowości wokół Warszawy – Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Garwolin, Wyszków, itd. kwitną, a Otwock zarasta wielkimi dziurami. Nieudolne i kłótliwe władze oraz bezsensowne i wieloletnie próby zrobienia z Otwocka uzdrowiska, doprowadziły to miasto do ruiny. To się nie zmieni, jeśli nie ściągniemy do nas handlu i usług na dużą skalę. Każde centrum handlowe obrasta satelitami, które świadczą różnorodne usługi dla tych firm. Zarówno takie centra, jak i ich satelity, to są też miejsca pracy, z których część obejmą mieszkańcy Otwocka. To co zarobią, trzeba będzie wydać na jakieś usługi, więc znów ktoś zarobi. Po pewnym czasie zaczną do Otwocka ściągać też inni inwestorzy i kto wie, może nawet jakieś firmy produkcyjne. To wymusi rozbudowę infrastruktury drogowej, więc może też ZTM z pierwszą strefą dotrze do Otwocka, a może nawet do Karczewa. Jeśli się w Otwocku nic nie ruszy, to za chwilę na karczewskich łąkach coś się otworzy i Otwock stanie się ubogim krewnym swojego sąsiada. Trzymam kciuki za powodzenie!

  Odpowiedz
  • 24 września 2020 o 18:54
   Permalink

   Ja bym proponował Panu się z tad wyprowadzić jak nic się nie podoba Garwolin Mińsk .. czeka na Pana z otwartmi ramionami

   Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 07:08
  Permalink

  tylko trochę się Pan wstydzi? z ruiną to lekka przesada, aż tak źle nie jest, na szczęście nie wszystko zależy od władz miasta i co najmniej kilka miejsc jest fajnych i udanych, a władze to sobie mieszkańcy sami wybrali… demokracja to dyktatura idiotów, większość ludzi do najmądrzejszych nie należy, mamy tu wspaniały przykład do obserwacji, co z tego wynika… niestety 🙁

  Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 15:44
  Permalink

  Centrum handlowe to chyba powinno być gdzieś przy obwodnicy a nie w środku osiedla?

  Odpowiedz
  • 10 października 2017 o 11:07
   Permalink

   a jak osiedle ktoś wziął i wybudował przy obwodnicy to gdzie mam być centrum handlowe?

   Odpowiedz
 • 12 października 2020 o 16:44
  Permalink

  A gdzie ma być centrum handlowe skoro obwodnica idzie przez centrum miasta? Samochody ciężarowe z zakładów drobiarskich z Karczewa jadą sobie ulicą Karczewską, w lewo, w Powstańców Warszawy. Ostatnio widziałem jak cały skład (TIR) skręcał z Andriollego w Powstańców Warszawy. Kto na to pozwala??
  Swoją drogą to wolę, żeby w tym miejscu powstał market budowlany bo niestety im więcej drzew tym więcej śmieci wśród tych drzew…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.