Można budować galerię

OTWOCK: KIEDY RUSZY INWESTYCJA NA KUPIECKIEJ?

Spółka WOT Invest ma już prawomocne pozwolenie na budowę galerii handlowej przy ul. Kupieckiej. Pozostaje tylko pozyskać od miasta brakujące działki, żeby można było rozpocząć inwestycję.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Pozwolenie na budowę wydane przez starostę uprawomocniło się 5 października br. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestor mógł wrócić do rozmów z radą miasta o formie przekazania prawa własności do kilku niewielkich działek o łącznej powierzchni ok. 1000 m2, które znajdują się na ogrodzonym terenie. Przypomnijmy, że inwestor ma prawo własności do 95 proc. terenu, na którym ma powstać galeria, a brakujące działki dzierżawi od miasta (umowa wygasa we wrześniu 2019 r.)

Zgodę na sprzedaż lub wieczyste użytkowanie działek musi wyrazić rada miasta. Pod koniec marca inwestor zwrócił się do radnych z propozycją ich odkupienia, ale druga strona zawiesiła rozmowy do czasu uprawomocnienia się pozwolenia na budowę. Procedura uzyskania decyzji zakończyła się dopiero w ubiegłym tygodniu.

Wbrew krążącym plotkom oraz informacjom podawanym w niektórych gazetach otwoccy radni są gotowi wyrazić zgodę na wieczyste użytkowanie działek, o które wystąpiła spółka, bo im też zależy, aby ta inwestycja została jak najszybciej zrealizowana. A umowa z miastem ma być tego dodatkowym gwarantem. – Jesteśmy gotowi wyrazić zgodę na oddanie tych gruntów w użytkowanie wieczyste. Chcemy, aby w akcie notarialnym znalazł się zapis, że w przypadku, gdy galeria nie zostanie oddana do użytku
w ciągu pięciu lat, miasto ma prawo odebrać te działki. Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana do tego czasu, inwestor będzie miał prawo pierwokupu działek. To pozwoli uchronić miasto i mieszkańców przed ewentualnym powstaniem drugiej „dziury” – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Rozmowy między radnymi i przedstawicielami spółki WOT Invest mogą rozpocząć się już w tym tygodniu. Inwestor przewiduje, że gdy będzie miał już prawo własności do całego terenu, jest w stanie wybudować galerię w półtora roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.