Prezent dla najmłodszych

OTWOCK: NOWY PLAC ZABAW.

Podopieczni otwockiej świetlicy profilaktyczno-opiekuńczej prowadzonej przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej mają powody do radości. W ubiegłym tygodniu na terenie placówki otwarto plac zabaw.

IGOR NOWACKI

Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas przy ul. Marszałkowskiej 23 w Świdrze funkcjonuje od ponad 10 lat. Działa tam świetlica profilaktyczno-opiekuńcza. – Nasi podopieczni to dzieci w wieku od sześciu do 14 lat. Obecnie mamy 30 podopiecznych – tłumaczy Katarzyna Zembrzuska, kierownik placówki. – Podejmowane przez nas działania wychodzą naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego oraz służą zapobieganiu istniejącym problemom – dodaje.

We wtorek, 3 października przy świetlicy uroczyście otworzono plac zabaw ufundowany przez Caritas Polska. Poza liczną grupą dzieci i rodziców w otwarciu uczestniczyli m.in.: wicedyrektor Caritas DWP ks. Rafał Paździoch, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze ks. Wojciech Kraiński, przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Porządku Rady Miasta Otwocka Marcin Kraśniewski i radna z tego okręgu Małgorzata Rock.

Podczas uroczystego otwarcia Katarzyna Zembrzuska podziękowała fundatorom za prezent dla najmłodszych. Podziękowania przekazali również przedstawiciele władz Otwocka, podkreślając, jak ważną rolę w życiu lokalnej społeczności odgrywa placówka Caritasu. Nowe zabawki poświęcił ks. Rafał Paździoch.

Ze względu na deszczową pogodę dzieci nie mogły zbyt długo cieszyć się z nowego placu zabaw. Za to już w pomieszczeniach świetlicy czekał na nich słodki poczęstunek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.