SuperDrob nakarmi panterę

KARCZEW: FIRMA ZAADOPTOWAŁA DZIKĄ KOTKĘ.

Centka* to piękna pantera śnieżna, która od niedawna mieszka w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Firma SuperDrob z Karczewa zaadoptowała tę dziką kotkę o cętkowanym futrze. Dzięki temu Centka ma zapewnione dobre warunki i jeszcze lepszą opiekę.

AGNIESZKA JASKULSKA

* Imię dla pantery zostało wymyślone przez dziecko uczestniczące w konkursie, a jak wiadomo, dzieci czasem robią błędy…

SuperDrob już drugi rok współpracuje z Fundacją Panda, która wspiera warszawskie zoo. W tym roku firma honorowo zaadoptowała kolejne zwierzę. Jest nim pantera śnieżna, która jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, a populacja tych zwierząt maleje w zatrważającym tempie.

– Pantera śnieżna, którą zaadoptowaliśmy, to samica. Została nazwana Centką ze względu na to, że ma piękne, cętkowane futro – tłumaczy Kamil Woźnica z karczewskiej firmy SuperDrob. – To wspaniałe przedsięwzięcie. Dzięki pieniądzom, które przekazujemy na wsparcie podopiecznych, ogród zoologiczny może zapewnić im dobre warunki i opiekę – podkreśla Woźnica. – Od marca 2016 r. opiekujemy się finansowo również bocianami, które są chore i nie mogą odlecieć – dodaje.

W zamian za oferowaną Fundacji Panda pomoc karczewska firma otrzymała bilety do zoo dla pracowników, a tabliczki, które znajdują się przy wybiegach zaadoptowanych przez SuperDrob zwierząt, zaprojektowały dzieci z Domu Dziecka w Otwocku oraz dzieci pracowników firmy. – Cieszymy się, że możemy przyczynić się do ratowania tych gatunków zwierząt, których nie ma na świecie już zbyt wiele, a jednocześnie zapewnić dzieciom naszych pracowników możliwość odwiedzania zoo przez cały rok – podkreśla Kamil Woźnica. I zaprasza wszystkich na jesienne wycieczki do warszawskiego ogrodu zoologicznego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.