Babcia Helenka zgubiła się w lesie

SOBIENIE-JEZIORY: SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEJ 97-LATKI.

Zaginięcie 97-letniej Heleny B. postawiło na nogi wszystkie służby. Starsza pani poszła na grzyby i przepadła jak kamień w wodę. Po kilkunastu godzinach poszukiwań udało się ją odnaleźć całą i zdrową.

AGNIESZKA JASKULSKA

We wtorek, 10 października około godz. 16 starsza pani założyła czerwoną, ortalionową kurtkę i jedwabną, niebieską chustę w białą kratkę na głowę. Potem wyszła z domu w jednej z miejscowości w gminie Sobienie-Jeziory.

– Pani Helena poszła zbierać grzyby w lesie w okolicach Osiecka. 97-latka szybko straciła orientację w terenie i nie potrafiła wrócić do domu – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Zaniepokojona rodzina powiadomiła służby o zaginięciu kobiety. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze m.in. otwockiej komendy i Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, a także m.in. Ochotnicza Straż Pożarna z Sobień-Jezior, Osiecka, Pogorzeli oraz sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Jabłonna i Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 z Warszawy. Poszukiwania zaginionej pani Heleny trwały nocą. Kobietę udało się odnaleźć dopiero następnego dnia, w środę, 11 października około godz. 19. Zziębnięta, ale cała i zdrowa 97-latka wróciła do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.