Odszedł na wieczną służbę

JÓZEFÓW: POŻEGNANIE WICEPREZESA OSP.

Druh Jerzy Bąk był jednym z najlepszych strażaków. Na kartach historii ochotniczej straży pożarnej zapisał się jako oddany ratownik, który przyczynił się do rozwoju jednostki w Józefowie. Kilka dni temu odbyło się uroczyste pożegnanie wiceprezesa OSP Józefów.

AGNIESZKA JASKULSKA

Jerzy Bąk związał się ze strażą pożarną w wieku 29 lat. W 1977 r. wstąpił w szeregi OSP Józefów. Mieszkał na terenie jednostki. Gdy ktoś potrzebował pomocy, nigdy nie odmawiał i zawsze, niezależnie od pory dnia czy nocy, uczestniczył w działaniach ratowniczo-gaśniczych. – Był strażakiem z krwi i kości, od początku służby bardzo oddanym ratownictwu, mundurowi, miastu i jego mieszkańcom – podkreśla druh Jerzy Pokrywczyński, były prezes OSP Wiązowna.

Przez ponad 30 lat Jerzy Bąk był naczelnikiem OSP Józefów i wiceprezesem jednostki. – W tym czasie zaangażował się w rozwój jednostki. Dzięki staraniom udało się mu pozyskać dla straży wiele funduszy z zewnątrz. Zadbał, aby wymienić wozy strażackie i przestarzały sprzęt ratowniczy na nowoczesny. Przyczynił się również do rozbudowy budynku OSP w Józefowie – podkreśla zasługi Jerzego Bąka druh Pokrywczyński. I dodaje, że przez wszystkie lata wiernie służył on miastu i działał na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

– Dosłownie wychował i wyszkolił kilka pokoleń młodych strażaków. Był człowiekiem z ogromną charyzmą. To zasłużony dla naszego miasta strażak. Trudno uwierzyć, że nie ma go już w naszych szeregach – przyznają druhowie z OSP Józefów.

Jerzy Bąk miał problemy kardiologiczne. Zmarł w sobotę, 30 września w wieku 71 lat. Tydzień później wiceprezesa OSP Józefów uroczyście pożegnali rodzina, przyjaciele, strażacy i przedstawiciele władz miasta. W jego pogrzebie uczestniczyli m.in.: powiatowy komendant PSP w Otwocku st. bryg. Mariusz Zabrocki, burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski, jego zastępca Marek Banaszek oraz prezes oddziału powiatowego OSP Mirosław Pszonka. Na zakończenie uroczystej mszy Agnieszka Michalczyk z Wiązowny zagrała na skrzypcach wzruszającą melodię pieśni religijnej „Być bliżej Ciebie chcę”.

Na wieczny spoczynek druha Jerzego Bąka doprowadzili strażacy z 17 jednostek wraz ze sztandarami, a w kondukcie żałobnym zagrali druhowie
z orkiestry OSP Karczew.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.