Wandale zniszczyli osiem samochodów

OTWOCK: CHULIGAŃSKIE WYBRYKI W CENTRUM.

W ręce stróżów prawa wpadło dwóch chuliganów, którzy kilka dni temu zniszczyli osiem samochodów zaparkowanych w centrum Otwocka. Dwaj mieszkańcy Józefowa, 17-letni Robert O. i 21-letni Damian U., przyznali się do winy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Kilka dni temu w środku nocy dwóch pijanych młodzieniaszków rozpierała energia. Robert O. i Damian U. zamiast wrócić do domów w Józefowie, zaczęli skakać po samochodach zaparkowanych przy ul. Kruczej w Otwocku. Jeden z okolicznych mieszkańców wezwał policję.

– Na miejsce pojechał patrol. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch wandali. 17-latek i 21-la-tek zdewastowali osiem aut – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Mężczyźni byli pijani. – Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek miał prawie dwa promile w wydychanym powietrzu, natomiast nastolatek ponad jeden promil – podkreśla Anna Wasilewicz. Na początku żaden z nich nie przyznawał się do zniszczenia aut. – Szkody oszacowano na łączną kwotę ponad 4 tys. zł – tłumaczy policjantka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przesłuchali osoby poszkodowane. Policjanci nie mieli wątpliwości, że to Robert O. i Damian U. dopuścili się chuligańskiego wybryku. Obaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia ośmiu samochodów różnych marek. Za zniszczenie mienia groziło im do pięciu lat więzienia. Dopiero wtedy nastolatek i jego kolega zmienili zdanie.

– Mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin. Muszą również naprawić szkody wyrządzone pokrzywdzonym – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.