Przez całą noc kradł rowery!

CZY TO TWÓJ ROWER?

Wracał z imprezy, gdy trafiła się mu okazja do kradzieży. 24-latek ukradł z okolic stacji kolejowej kilka źle zabezpieczonych rowerów. Zaprowadził je do domu i wrócił po następne. Tym zwrócił na siebie uwagę policjantów. Mężczyzna od razu przyznał się do wszystkiego. – Te rowery są kradzione, a ten kupiłem mamie w Biedronce – tłumaczył rabuś.

AGNIESZKA JASKULSKA

Volodymyr K. przyjechał z Ukrainy, mieszka w Polsce na stałe, ale dopiero niedawno przeprowadził się do Józefowa. Gdy w poniedziałek, 2 października późną nocą wracał z imprezy, przy stacji kolejowej w Józefowie zauważył kilka rowerów. A jego z kolei zauważył operator miejskiego monitoringu.

Ukrainiec uznał, że źle zabezpieczone pojazdy to dobra okazja do zarobienia łatwych pieniędzy. Mężczyzna przez chwilę kręcił się w okolicy stacji PKP, a potem zakasał rękawy i szybko uporał się ze słabej jakości zabezpieczeniami, sforsował nawet kłódkę. Zaprowadził do domu dwa rowery i od razu ukrył je w piwnicy. Był jednak pazerny i wrócił po kolejną zdobycz. Scenariusz był taki sam. Jednak 24-latek nie wiedział, że jego nocne wyczyny obserwuje operator miejskiego monitoringu.

Do akcji wkroczyli stróże prawa z Józefowa. – Dyżurny komisariatu otrzymał od pracownika miejskiego monitoringu informację o podejrzanym mężczyźnie kręcącym się przy stojakach rowerowych w okolicy stacji kolejowej – mówi komisarz Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę, który jechał ulicą na jednym rowerze, a obok holował drugi pojazd. – Na widok zbliżającego się radiowozu rzucił się on do ucieczki, jednak szybko został zatrzymany – podkreśla komisarz Zakrzewski.

24-latek od razu przyznał się do kradzieży. W piwnicy domu, w którym mieszkał Ukrainiec, policjanci znaleźli kilka rowerów różnych marek. Volodymyr K. dokładnie wskazał, które ukradł, a które są jego własnością.

– Ten i ten ukradłem, ten jest mój, a ten obok kupiłem mamie w Biedronce – wyliczał rabuś.

W plecaku 24-latka znaleziono przeciętą kłódkę, linki zabezpieczające rowery, a także narzędzia.

– Na razie udało się ustalić prawowitego właściciela jednego roweru, który skradziono na terenie Józefowa – mówi komisarz Zakrzewski. Na dodatek mężczyzna jechał rowerem pod wpływem alkoholu. – Okazało się, że miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje komisarz Piotr Zakrzewski.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Volodymyrowi K. grozi do pięciu lat więzienia. Ponieważ nie była to jego pierwsza kradzież, sąd raczej nie będzie dla niego łaskawy.

UWAGA!

  • Funkcjonariusze z komisariatu w Józefowie szukają właścicieli sześciu rowerów, które prawdopodobnie zostały skradzione mieszkańcom Józefowa, i publikują zdjęcia pojazdów. Osoby, które rozpoznają swoją własność, powinny skontaktować się z prowadzącym sprawę mł. asp. Michałem Chwiedukiem pod nr tel. 22 604 16 08 lub dyżurnym komisariatu w Józefowie pod nr tel. 22 789 21 07.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.