Parkometry na rynku

KARCZEW: Kontrowersyjny pomysł rozwiąże problemy z parkowaniem?

W centrum Karczewa nie ma gdzie zaparkować, bo największy parking przed remizą strażacką przez cały dzień blokują auta zostawiane tam rano przez kierowców spieszących się do pracy. Mieszkańcy, którzy chcieliby zaparkować samochód i pójść na zakupy, nie mają na to szans. Dlatego proponują, żeby na Rynku Zygmunta Starego obowiązywało ograniczenie czasu parkowania np. w postaci parkometrów.

SYLWIA WYSOCKA

Parking na rynku to kilkadziesiąt miejsc postojowych w samym centrum miejskiej części Karczewa. Blisko stąd np. do autobusu, którym można pojechać do pracy w Warszawie. Dlatego część kierowców decyduje się zostawić samochód w tym bezpiecznym, objętym częściowym monitoringiem miejscu właściwie na cały dzień. Niestety, przez to pozostali mieszkańcy udający się do centrum Karczewa np. na zakupy nie mają gdzie zaparkować. Nie podoba się to także właścicielom sklepów, którzy narzekają na odpływ klientów zniechęconych brakiem możliwości parkowania.

Niezadowoleni mieszkańcy zgłosili swoje uwagi przewodniczącej rady miejskiej Danucie Trzaskowskiej, która próbowała poruszyć tę sprawę na posiedzeniu jednej z komisji, wywołując burzliwą dyskusję.

– Zgłosiła się do mnie grupa mieszkańców, która chciałaby wprowadzić czasowe ograniczenia parkowania na Rynku Zygmunta Starego. Mieszkańcy proponują rozważenie możliwości wprowadzenia parkometrów i pobierania opłaty za postój np. od trzeciej godziny parkowania – mówi Danuta Trzaskowska.

Na ten pomysł energicznie zareagował burmistrz Dariusz Łokietek. – Absolutnie nie wyobrażam sobie ani ograniczeń w dostępności tego parkingu, który został zbudowany po to, żeby służył wszystkim, ani wprowadzenia parkometrów, bo nie zyska to społecznej akceptacji – stwierdził burmistrz.

Problem może jednak rozwiązać się sam. Karczew ubiega się o pieniądze na rewitalizację Rynku Zygmunta Starego. Zgodnie z koncepcją rewitalizacji parking przed budynkiem OSP zostanie zlikwidowany i samochody będą musiały parkować poza centralną, reprezentacyjną częścią rynku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.