Śmiertelny wypadek w Glinkach

KARCZEW: CZOŁOWE ZDERZENIE Z TIREM NA DRODZE KRAJOWEJ NR 50.

Kierowca hondy, która czołowo zderzyła się z tirem, nie miał szans. 52-latek zginął na miejscu. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 19 października na krajowej „50” w miejscowości Glinki w gminie Karczew. To już 13 śmiertelna ofiara wypadków na drogach powiatu otwockiego w tym roku.

AGNIESZKA JASKULSKA

W ubiegły czwartek 52-letni mieszkaniec Józefowa Janusz P. jechał drogą krajową nr 50 od strony Kołbieli w kierunku Góry Kalwarii. Po godz. 10, niedaleko skrętu do miejscowości Glinki, doszło do tragedii. Tuż za łukiem drogi, na prostym odcinku jezdni, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. – Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca osobówki zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z jadącą ciężarową scanią – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

44-letni kierowca ciężarówki Dariusz K. jechał w kierunku Kołbieli. Mężczyzna dostrzegł jadącą w jego stronę hondę. 44-latek próbował uniknąć czołówki, ale bezskutecznie. Siła zderzenia była tak duża, że tir runął na bok i wpadł do rowu. Roztrzaskana honda zatrzymała się kilka metrów od miejsca wypadku na przeciwległym pasie drogi.

Mimo natychmiastowej pomocy medycznej nie udało się uratować mieszkańca Józefowa. – 52-letni kierowca hondy zginął na miejscu
– mówi asp. sztab. Wasilewicz. Kierowcy ciężarowej scanii nic się nie stało. – 44-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy
– dodaje policjantka.

Na miejscu interweniowały straż pożarna z Otwocka, a także OSP Karczew oraz jednostki z Piaseczna i Góry Kalwarii. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby wydobyć ciało Janusza P. z roztrzaskanego auta. – Droga przez wiele godzin była zablokowana. Dla kierowców wyznaczono objazdy – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

– Od stycznia do końca września na terenie powiatu otwockiego doszło do 68 wypadków, w wyniku których zmarło aż 12 osób – podkreślała podinsp. Anna Dydek, naczelnik otwockiej drogówki. W ostatnich dniach miały miejsce dwa kolejne wypadki śmiertelne. W czwartek na krajowej „50” zginął 52-letni mieszkaniec Józefowa. Natomiast następnego dnia, w piątek rano, w Karczewie doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł mieszkaniec Karczewa. – Jest to już 14 ofiara w tym roku, która zginęła na drodze – podkreśla podinsp. Anna Dydek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.