Punkty dla dwóch kółek

OTWOCK: KIEDY NAPRAWIMY ROWER NA ULICY?

Sezon rowerowy w tym roku już się kończy, ale za to miłym akcentem. Jeszcze przed zimą w czterech miejscach na terenie Otwocka dostępne będą bezpłatne stacje napraw dla rowerów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Podobne stacje naprawy rowerów stoją już w Warszawie

Śrubokręt, klucz nastawny większy i mniejszy, nakrętki, łyżka do opon czy pompka do roweru – to tylko część narzędzi, jakie znajdą się w podręcznym zestawie szybkiej pomocy. Jeśli rower się zepsuje, to dwa kółka będzie można zawiesić na specjalnym uchwycie, podobnie jak deskorolkę. To wszystko będzie dostępne na bezpłatnej, samoobsługowej stacji napraw rowerów.

Takie punkty w Otwocku będą cztery. Przy postoju taxi i ścieżce rowerowej przy ul. Karczewskiej, ul. Andriollego (obok cukierni Sosenka i SP nr 12), na skwerze VII pułku (przy światłach) oraz ul. Andriollego obok cmentarza. Wybór tych miejsc nie był przypadkowy. W tych okolicach jest duży ruch rowerowy, a w pobliżu znajduje się miejski monitoring, dzięki czemu narzędzia będą pod okiem kamer.

Umowę z wykonawcą na zakup i montaż stacji napraw dla rowerów podpisano w połowie października.Teraz firma ma 45 dni na wykonanie zadania, ale jest szansa, że zrobi to wcześniej. – Może uda się, żeby jeszcze w październiku było to zamontowane – mówi Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. Koszt tego zadania to 14 tys. 268 zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.