Na otarcie łez

POMOC DLA OFIAR WYPADKÓW I ICH RODZIN.

W chwili tak tragicznej jak wypadek, w którym ktoś bliski traci życie lub zdrowie, często nie myślimy o pieniądzach, jakie powinien wypłacić nam ubezpieczyciel. To błąd, ale można go naprawić nawet 20 lat po wypadku. Potrzeba jednak wsparcia specjalistów z Polskiej Kancelarii Pomocy Poszkodowanym.

FILIP PYTLAWSKI

Był rok 1999. 18-letnia dziewczyna jechała samochodem ze swoim chłopakiem, gdy z jego winy doszło do wypadku, w wyniku którego doznała rozległych złamań i obrażeń. Przeleżała w gipsie osiem miesięcy, nigdy nie odzyskała w pełni formy, w gruzach legły jej plany, ponieważ ledwo zdała maturę, a na wymarzone studia nie poszła w ogóle. Chłopak, z którym wtedy jechała, został jej mężem i ojcem jej dzieci, ale poczucie tego, że z powodu wypadku coś ważnego w życiu ją ominęło, towarzyszyło jej od lat. Pewnym pocieszeniem byłoby zadośćuczynienie finansowe, ale przed laty wypłacono jej odszkodowanie w wysokości… 200 zł. Teraz, po blisko dwóch dekadach, w jej imieniu o sprawiedliwość upomniała się Polska Kancelaria Pomocy Poszkodowanym. Z pełnym sukcesem. Kobiecie wypłacono kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takich historii jest dużo. Bardzo dużo.

Powołaniem PKPP jest uzyskiwanie odszkodowań dla ofiar różnego rodzaju wypadków i ich rodzin. Dotyczy to najczęściej zdarzeń komunikacyjnych w samochodzie, taksówce, autobusie, tramwaju, pociągu czy nawet samolocie. Jednak firma pomaga też przy wypadkach, do których doszło podczas pracy w rolnictwie, zakładzie pracy lub po prostu na ulicy. Dzięki wiedzy, profesjonalizmowi i doświadczeniu, potrafi uzyskać wysokie odszkodowania dla swoich klientów i jest w tym bardzo skuteczna. Mowa tu rzeczywiście o dużych kwotach. Przykładowo za rękę złamaną na krzywym chodniku można otrzymać 20 tys. zł, za trwały uszczerbek kolana – 150 tys. zł, za śmierć bliskiej osoby rodzina może dostać odszkodowanie w wysokości przekraczającej nawet 1 mln zł, ponieważ pieniądze są wypłacane każdemu członkowi rodziny zmarłego.

I uwaga – w tym przypadku prawo działa wstecz! Tego typu sprawy przedawniają się dopiero po 20 latach. To oznacza, że o swoje prawa mogą ubiegać się rodziny osób, które ucierpiały w wypadkach od jesieni 1997 roku do dziś. Jeśli nasza sprawa zbliża się do przedawnienia, trzeba działać szybko, ale nie nerwowo. Już samo rozpoczęcie postępowania przerywa proces przedawnienia.

– Mój tata zmarł w wyniku obrażeń doznanych w wypadku 10 lat temu. Wtedy nie mieliśmy takiego wsparcia, owszem, zgłosiła się kancelaria z Legnicy, ale wywalczyła marne grosze tylko dla mojej mamy, dziś już nieżyjącej. Polska Kancelaria Pomocy Poszkodowanym nie tylko wznowiła sprawę po dekadzie, ale i wywalczyła bardzo przyzwoite odszkodowania dla mnie i czworga mojego rodzeństwa – opowiada Zdzisław Całka z Otwocka.

Niestety, wciąż tylko niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pomoc prawna gwarantująca im odszkodowanie jest w zasięgu ręki. Warto to zmienić i skorzystać ze wsparcia specjalistów z PKPP. W ich rękach jest nieoceniony oręż, tak potrzebny w starciu z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Tragiczne żniwo

Statystyki w Polsce pokazują, że osób mogących skorzystać z pomocy prawnej w podobnych sytuacjach jest bardzo dużo. Rocznie w wypadkach komunikacyjnych rannych jest około 45 tys. osób (około 125 osób dziennie), a ginie blisko 3,5 tys. (około 10 osób dziennie). W wypadkach w pracy ginie ich mniej – około 350 osób rocznie, ale rannych jest aż 90 tys.! Wypadki w rolnictwie to 16 tys. rannych i około 100 zabitych.

Klient nic nie płaci

Marcin Kopka, dyrektor Polskiej Kancelarii Pomocy Poszkodowanym

Zajmujemy się uzyskiwaniem stosownych odszkodowań dla osób, które doznały obrażeń lub uległy śmierci podczas wypadku komunikacyjnego, oraz ich najbliższej rodziny. Sprawy prowadzimy bez żadnych opłat wstępnych, pokrywamy koszty sądowe, które po zakończeniu postępowania zwraca nam ubezpieczyciel. Zatem nasi klienci nie ponoszą żadnych kosztów, a dzięki naszemu doświadczeniu i dużej skuteczności uzyskujemy dla nich dużo wyższe odszkodowania, niż zrobiliby to samodzielnie. Co ważne, pomagamy uzyskać odszkodowanie nawet wtedy, gdy poszkodowany nie był ubezpieczony. Pomagamy poprowadzić sprawę od początku do końca również w toczących się już sprawach, a nawet tych zakończonych, gdy towarzystwo ubezpieczeń zaniżyło wypłatę odszkodowania lub stopień trwałego uszczerbku na zdrowiu, odmówiło wypłaty odszkodowania albo bez potrzeby przedłuża postępowanie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.